Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Teodor,
ztra Nina.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Leden, první msíc v novém roce
 
Je leden, první msíc v novém roce, je první tedy dleitý. Jist ne všichni lidé poítají leden tak dleitý, ale naše rodina, tedy zejména my s manelem si ledna váíme.
 
Práv toti 3. ledna roku1960 byla nedle, ale jak se tehdy rzn pehazovaly pracovní dny, tato nedle se stala dnem všedním. Ano, opt pro nás to nebyl „všední“ den, byl to náš svatební den. Nejdíve jak byla tehdy povinnost, jsme byli oddáni na staromstské radnici a potom pes námstí jsme jeli na tu pravou svatbu do kostela sv. Jakuba. Uprosted námstí proti nám najednou vyšla z Dlouhé ulice celá ada kominík a navíc zaalo ješt trochu pršet.
 
Proto jsme tedy mohli v tomto lednu 2020 oslavit diamantové výroí naší svatby, opravdu celých šedesát let. Ano, kominíci a déš, nebo e snad ješt nco víc? Docela urit.
 
Kdy jsme byli manelé ji 30 let v roce 1990, ili jsme ji v Austrálii více jak 20 let. Do podniku, kde mj manel  ji dlouhou dobu pracoval, pišel práv koncem tohoto roku nový hlavní ekonom, Arthur. Velice si s manelem hned rozumli. Po svátcích si popáli vše nejlepší do nového roku a nový kolega manelovi svil, e budou s manelkou 3. ledna slavit dvacáté výroí jejich svatby.
 
Nikdy jsem nevila na náhody. Naši pátelé, rodilí Australané mli svatbu pesn deset let po nás. My v echách a oni v Austrálii.
Od toho roku slavíme naše výroí vdy spolen.
Zatím jsme museli vynechat jen jednou, bylo to v roce 1994, kdy byly velké poáry buše.
Letos na to velké výroí jsou poáry ješt daleko horší a tam kde oni ijí je práv ta jedna z nejhorších oblastí.
 
Msto se jmenuje Bargo a je od nás vzdálené 160 kilometr. Jednou asi ped temi týdny  museli dm opustit a kdy se potom mohli vrátit, dm byl v poádku, ale dv garáe, vše co v nich bylo a ješt traktor naprosto vyhoelé a práv tak buš daleko dokola kolem nich.
 
Zaali jsme se smiovat s tím, e nebudou moci dlouhou a nebezpenou cestu k nám vykonat, protoe bohuel já bych k nim nedojela i kdy manel by m tam rád dovezl.
 
Ale pátelé jsou pátelé, nejen e jsou znan mladší ne my, ale poáry kolem nich se pece jen uklidnili a tak tém na poslední den hlásili, e pijedou na oslavu k nám.

 

Cesta jim trvala celé dv a pl hodiny, ale dorazili vas k obdu a mli jsme ješt monost v klidu pipít šampaským a pojíst nco sladkého.
 

Pak jsme ji jen velmi napjat ekali na zprávu, e dojeli dom v poádku a kolem nich není další ohe.
 
Jana Reichová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 11.01.2020  11:42
 Datum
Jmno
Tma
 11.01.  11:42 Von