Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Adriana,
ztra Ladislav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

POVÍDAKY (12)
 
Rekonstrukce Hlavního nádraí
 
V sobotu 12. ervence 2008 v 7:14 hodin vydala jsem se Posázavským Pacifikem do Prahy pes erany. Na trati Benešov-erany - Praha se nikdy nic zvláštního nedje, dospávala jsem tedy asné vstávání.
 
Na Hlavním nádraí jsem se dost rychle probrala, protoe díky nebývalé rekonstrukci bylo tam pokadé vše jinak. Zaujaly m nápadné cedule " Nové WC " a následovala jsem šipky do stále temnjších zákoutí stavby. U u jsem to chtla vzdát, kdy se pede mnou rozjasnilo a velké sklenné dvee se pede mnou otevely jako brána do ráje.
 
Velké jasné prostory, jemn zelenkavé, zrcadla, svtla, mramor a libá vn. Uvítal m hajzlman a ádal 10 K (tenkrát!). Dostal je. Bylo tam tolik kabinek, e i školní zájezd tídy A i B by se tam vešel. Mytí rukou bylo poitkem.
 
Pi automatickém sušení rukou jsem pochopila, e jsem úpln první zákazník tohoto luxusu, protoe pod sušákem na mistice byly naskládány na hromádce vonné suché lístky re, které v okamiku vloení mokrých rukou pod sušák prudce vylétly vzhru a víily vzduchem kolem mne jako  motýli.
 
Odešla jsem ohromena, rovnou do nové kavárny.
 
 

BLESK
 
Nkdy se stane, e všechno je jinak.
V pedveer pátku 13. srpna LP 2010 uhodil do mlýna blesk. Nezanechal za sebou ádného hmní, jen zasvištl a zazvonil a vyvolal ds. Viditelnou škodu nezpsobil.
 
Postupn jsem však seznala, e netee voda – spálený spína erpadla, e nefunguje internet – spálený modem, e netiskne tiskárna – spálená napájeka a e nejde televize – spálený setobox a sama televize. Moná i anténa.
Dosavadní stereotypy zanikly.
                                                                    
 Zahrádka kvete i v zim
 
Máte-li zahrádku a pejska, víte, o em bude e.
Nemáte-li zahrádku a pejska, budete znechuceni.
 
V listopadu, kdy všechno mimo dm je mokré, studené a slizké, pejde vás chu shrabat poslední listí. Celé léto jste piln sbírali psí hovinka, aby se váš anglický trávník  neurazil, ale v listopadu je schoulená tráva pejskova. V prosinci padající sníh zakryje postupn vše, co pejsek  v zahrad ukládal .
 
O vánocích  se obvykle oteplí a na Silvestra pituhne. A to je ten správný as, kdy zahrada zane kvést. Krusta zmrzlého snhu neodolá slunci nikde, kde v minulých  týdnech váš pejsek své bobky nasázel. V útulných jamkách se krí hovinka, nkterá ješt na kost zmrzlá, jiná u ochotná zmnit svj tvar, pokud je chcete odstranit zahradní lopatikou; a další, která jako lepidlo ochotn  k lopatice pilnou.
 
S tmito prvními kvty budoucího jara pijdete urit na jiné myšlenky.
 
Text a koláe: Olga Janíková
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 11.01.2019  09:02
 Datum
Jmno
Tma
 11.01.  09:02 Von
 11.01.  08:38 zdenekJ
 10.01.  16:16 miluna
 10.01.  11:16 ferbl
 10.01.  07:02 Karla I.