Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Kvta,
ztra Alois.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Starosti prostatika

íká se: V mládí erotik, v stáí prostatik. V ptašedesáti letech se podle tohoto rení chlap pesvdí, e u je starej. Zjistí toti, e potebuje spoustu asu a trplivosti pi obou funkcích svého muského nádobíka.
 
A tak jsem, po zkušenosti, e zaruen zázrané prostedky doporuované z televizní obrazovky neuškodí, ale také nepomohou, nebo po investování znaného finanního obnosu se mi rá stále h, a pouen odborným osvtovým lánkem v asopise zaslaném zdravotní pojišovnou, navštívil ordinaci urologa.
 
Prohlídka byla krátká – sono bicha a lékav prst, samozejm navleený v gumové rukavici, hluboko vsunutý do… abych se vyjádil odborn – análního otvoru. Diagnóza mi oznámila to, co jsem vdl: zbytnlá prostata. Doporuení lékae: operace.
 
Další dny, prostoupené pochopitelným strachem z chirurgického výkonu, ale rovn obavami typu: Propadnu se hanbou, vdy tam budou mladé sestiky (!), ubhly pomrn rychle v pedoperaních vyšeteních. Následující stedu jsem byl hospitalizován. Nutno podotknout, e sestiky byly ve zralém vku a nedlaly nic, z eho m chytala traumata. „Od plnoci nejíst, nepít, nekouit, ráno vysprchovat!“ znly jejich pokyny.
 
První procedurou operaního dne bylo bandáování nohou. Asi aby, kdybych se po výkonu neprobudil, mli pi balzamování mumie mén práce. Zízenec m na lku, za soustrastných pohled spolupacient potulujících se po chodbách, pevezl do pedsálí operaního sálu. Zakuklený anesteziolog, jen mi u v pedveer pedal písemné pouení, ve kterém mne zaujal zákaz pouití make-upu a laku na nehty, jeho jsem se pidrel, m nyní, skrenému do kozelce, píchl do pátee. Vysvtlil, e zavedl znecitlivující látky k nervové pleteni míšních nerv, ím se peruší vedení bolestivých impuls. Následn mi zavsili roztaené nohy do vysokých drák. Ne jsem stail protestovat, e jsem se neobjednal na gynekologii, zaaly mi údy dolní poloviny tla devnt. Uvdomil jsem si, e v pouení, které jsem vera podepsal, stálo, e pacient má právo kdykoliv navrený zpsob anestézie odmítnout… ale u mi to pipadalo zbytené.

Akoliv jsem oekával, e nastoupí léka a zavelí: Sestro, skalpel!, nestalo se tak. Mu v zelené roušce a slušivé epice se chopil jakýchsi dojstyk a na monitoru po mé pravici zaal hrát nepochopitelnou poítaovou hru.
 
Kdy monitor zhasl, šoupli mne po hladkém prkn z operaního stolu na postel a vrátili na pokoj.
 
Další dny u dlaly sestiky to, eho jsem se od poátku obával, ale, pánové, není se eho lekat. Stav se dá charakterizovat jako neakní pimprlové divadélko: hadrová loutka visí na dlouhé hadice. Po tech dnech se dostavila mladiká sestika a jemnými prstíky onu nepíjemnou rourku vytáhla.
 
„A u jste zase chlapík!“ pravila s mírným uzardním a já jsem cítil, e operace, jak pravil rostliná Jaromír Kunc v podání Oldicha Vlacha ve filmu Vesniko má stedisková, nemla na funkci vliv. Nejene mi neuškodila, ale naopak pomohla.
 
Jan ehounek
 
* * *
Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 24.09.2021  10:54
 Datum
Jmno
Tma
 24.09.  10:54 Alena
 23.09.  09:34 Von
 23.09.  08:53 Bobo :-)))
 23.09.  07:47 sv
 23.09.  06:21 Ivan