Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Teodor,
ztra Nina.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

JENOM MALÁ PÍHODA
 
Tento rok se zdá, e do léta spcháme mnohem víc. Je málo dešt, velké sucho, buš hoí na mnoha místech. Nco kvete, nco usychá, hmyz krom much a komár není tém vidt. V této dob se ji obvykle ozývají cikády a opravdu, jak se zane stmívat slyším je. Lidé je vtšinou nemají rádi, prý dlají strašný hluk. Pro m to v ádném pípad není hluk, mn cikády zpívají. Snad proto, e se mi tolik líbí. Objevují se v rzných barvách a velikostech, tedy za normálního léta, ale zatím se mi nepodailo vidt ani jednu.
 
A práv dnes.
 
Stáli jsme s manelem u pokladny v supermarketu (sama bych nákup ji nezmohla) a najednou jsem cítila, e mn na vlasech sedí asi moucha. Tak jsem ji rukou zahnala, zaplatili jsme a chtli vyjet s vozíkem na parkovišt a najednou jsem na zemi mezi dvemi vidla sedt cikádu. Ne tu velkou barevnou, tu menší, takovou ernobílou, ale byla to cikáda! Letos ta první cikáda! Nevím jak jsem se mohla tak sehnout, ale podailo se mi chytit ji do dlan. Vozík s nákupem m nezajímal a jak nejrychleji to šlo jsem doklopýtala k nejblišímu kei na parkovišti, otevela dla a nechala cikádu odlett. Snad se jí bude v tom kei líbit.
 
Ješt jsme museli zajet do lékárny, njak s pibývajícími léty tam chodíme stále radji. Zakoupili jsme co bylo poteba a klidn dojeli dom. Však to není ani pt minut. Ve schránce, kam jsem se nezapomnla podívat, kupodivu nebyl ádný úet, ale škoda ani ádný dopis.
 

Ne zanu ukládat nákup, jdu si jak je doporuováno umýt ruce. Mli bychom se ptát pro?
Vdy ovoce a zeleninu stejn omýváme a pereme. To co nejde omývat, a na to kdokoli sahal mnohokrát ped námi, stejn omývat nememe. Tedy plýtváme mýdlem a vodou, nebo ne?
Tak si ty ruce pesto umývám a nevím zda sním, ale na rameni mn sedí ta cikáda. Copak ani v té lékárn ji nikdo nevidl? e ji nevidl manel m moc nepekvapuje, ale te jí vidl.
 
Vyšla jsem na zadní verandu a opatrn jsem ji tam poloila na stl. Zstala chvíli sedt a potom peletla na teplou cihlu na zdi.
 
Dlouho jsem se chodila dívat zda tam stále sedí, ale asi po hodin zmizela.
 
Snad mi pijde nco povdt veer na okno lonice.
 
Jana Reichová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 29.11.2019  15:18
 Datum
Jmno
Tma
 29.11.  15:18 polarka
 22.11.  19:35 Vclav
 22.11.  08:59 Vesuvjana dky
 22.11.  00:52 Jarmila