Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Liliana,
ztra Dorota.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Netrubte, troubové!
 
Pro bh vymyslel klakson? Nejspíš proto aby troubové v autech na sebe mohli upozorovat. Poád nkdo tak strašn spchá!

Alespo taková panuje situace u nás v echách... Ne všude je to stejné. V ecku se teba troubí proto, aby na sebe idi upozornil: „Bacha, jedu!“ U nás? "Zdruješ, uhni!"Pitom podle zákona by se troubit mlo jen kvli odvrácení hrozícího nebezpeí.

Vera jsem byla svdkem, jak jednoho ddu, který asi minutu váhal, ne se odváil na rušný kruhák, vytroubilo auto za ním. Pak se za ddu nalepilo a po kruháku ho násiln dotlailo k odboce. Dda vypadal na infarkt. Úpln zbyten!

Kdy jsem jsem zaínala ídit – není to tak dávno – stalo se mi nco podobného. Dopravní špika, kruhák, do kopce. Já nervóza, za mnou ješt vtší nervóza. Kdy jsme konen mohli popojet, samozejm mi to pi rozjídní chcíplo. Ne jsem znovu nastartovala, auto pede mnou bylo v trapu, na kruháku zrovna prázdno jak o plnoci. Pán za mnou ruku na klakson. Bomba, fakt m to uklidnilo. Chcíplo mi to zas. Pak ješt. Celkem tyikrát za sebou! Kdy u jsem si íkala, e tohle bude poslední pokus - ne vystoupím a zavolám manela, a si nás tu píleitostn vyzvedne – zrovna se to povedlo. Uf! Rozjela jsem se, ale protoe provoz na kruháku se samozejm mezitím zase probral, museli jsme znovu ekat. Tentokrát se mi podailo vypálit na poprvé. Motor val, kola skípala, ale byla jsem fu. Celkov jsme se tu kvli mn zdreli maximáln ti minuty- to ale ván musela být ukrutná tragédie pro toho, co si to za mnou musel celé petrpt! Myslím, e na tohle utrpení do konce ivota nezapomene. (Po pravd, ani já ne.)

Jeden mj známý takhle troubil za jízdy na údajn pomalou paní ped sebou – paní se lekla, co se dje, dupla na brzdu a – známý to do ní napral. Zpsobil si škodu za 50 tisíc.

Radím vám dobe, netrubte zbyten! Mete tím naopak situaci ješt zhoršit.

 
Renata Šindeláová
* * *
Kolá Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 04.01.2019  11:49
 Datum
Jmno
Tma
 04.01.  11:49 Vesuvjana
 04.01.  11:23 Mara
 04.01.  11:09 Vendula
 04.01.  10:48 Von