Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Libue,Amlie,
ztra Olga.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

„Jana's Family Hairdresser“
 
 Oznámila jsem Georgovi a Stelle, e dávám výpov. Poádn jsem je šokovala. Mli dojem, e se mn u nich daí. Dailo se mi úasn, ale ivot pokrauje dál a pináší rzné zmny. Rozhodla jsem se, e si zaloíme svj business, e si oteveme svoje kadenictví.
 
Zajeté kadenictví jsme nechtli, vyšlo by nám to na hodn penz. Jednodušší pro nás bylo najít prázdné prostory a zaídit si vše nové. Mli jsme štstí. Našli jsme prázdný prostor a za ním obytné prostory. Dv lonice, obývák a kuchy. Úasné bylo, e jsme ji potetí mli to potšení hostit naši moravianskou babiku. Ta byla do píprav kadenictví zapálená. Pomáhala Vladimírovi malovat, uklízet, zatím co já jsem vyizovala papírování kolem businessu.
 
Trochu jsme se obávali, jak vše pjde, ale zase tak moc jsme se nestresovali. íkali jsme si, e kdy to nepjde hned, tak snad po ase. Tím, e jsme se za obchod pesthovali, brali jsme to lehce. Prost nové dobrodruství, nájem musíme platit všude, tak o nic nejde. Vtší obavu jsem mla, co na to ekne George se Stellou. Budou to brát jako podraz. Moje kadenictví však bylo o trochu dál, ne bylo jejich, a oba dva to pijali bez sebemenších výitek. Mli názor, e práce je pro všechny dost. Byla jsem jim za to vdná. No, jak to stále pipomínám – jsou to úasní lidé a vdy si jich budu váit. To vše se odehrálo v roce 1989.
 
Zmny nebyly jen v naší rodin, ale také v bývalém eskoslovensku. Sledovali jsme vše pozorn a dreli jsme palce, a vše dobe dopadne.páli jsme si rodnou vlast navštívit a potšit se s rodinou.
 
Kadenictví od prvního dne otevení bylo pecpané lidmi. Zaala jsem sama a moje dcera Dianka, v té dob trnáctiletá, mn pomáhala o sobotách s lehkými pracemi, jako zamést ostíhané vlasy, umýt vlasy a popovídat si s lidmi. Myslím, e to dlala ráda.
 
Odmala jsme jí íkali divadelnice, a tak jí to mezi lidmi pasovalo. V krátké dob jsme museli najmout kvalifikovanou kadenici. Byla úasná. Jmenovala se Katie. Rodie eckého pvodu, ona však narozená v Austrálii. Moc jsme si rozumly. Opakovalo se to, co u Georgeho a Stelly unisex salonu. Naši zákazníci pocházeli z rzných kout svta.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma