Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Marek,
ztra Oto.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

Statistika



Podporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pojte s námi do bijáku aneb Kino, biograf, bijásek

Vlastn nikam nemusíte chodit. Staí se jen pohodln posadit a jako obvykle kliknout na odkaz nabídky shlédnutí krátkého filmu. Vše je tak snadno po ruce. Iluze velkofilmu vás uvede do seriálu amatérských snímk z rzného prostedí, nevypulírovaného profesionální úpravou a dokonalou technikou.

Nejpitalivjší bude asi film, který vám ukáe místa, kde jste ješt nebyli, nebo jste si je prohlédli pi jiné píleitosti, nebo místa do kterých se z rzných dvod ani nedostanete.

Poslechnete si hudbu, která vás uklidní nebo uvede do píjemné nálady s poutavými pohledy na zajímavá, neobvyklá místa. Seznámíte se s neprofesionálními filmai, scénáristy, zvukai, kameramany, stihai, reiséry a autory. Mimo dobré nálady vám chce seriál pinést zábavu i pouení a inspiraci.

 
* * *

Pekvapení v kempu

Pijedete k brán kempu Javorová skála, a zstanete s úasem koukat na tabulku „POZOR STÁTNÍ HRANICE“. Je to vtip? Ta chata se vám zdá známá, ji jednou jste v ní dokonce byl. Na ten nápis Tady je Krakonošovo se dobe pamatujete. Jak se mohla dostat sem, do kempu u vesniky Ounuz. Tak jsme tehdy našli starou devnou Poštovnu, která sem byla pemístna ze Snky, kdy tam byla v roce 2007 postavená a dána do provozu nová. Stará Poštovna slouila v kempu jako recepce. Ped jejím zánikem ji zachránil v roce 2009 majitel Tomáš Trnka, který poštovnu rozebral a nechal pevézt do kempu na Javorové skále.

Další zánik poštovn hrozil poté, co kemp zmnil majitele. Tomáš Trnka se proto dohodl s provozovateli Skiareálu na Monínci a starou poštovnu pesthoval o nkolik stovek metr dál, pímo k vrcholu sjezdovky. Ve filmu ji uvidíte ješt v kempu Javorová skála.
 
 
https://youtu.be/xI3GYr-aXFE
 
Pemysl asar
 
* * *
Zdroj fotografie https://ct24.ceskatelevize.cz

Zobrazit všechny lánky autora
 


Komente
Posledn koment: 28.11.2023  16:19
 Datum
Jmno
Tma
 28.11.  16:19 Pemek
 28.11.  16:15 Kamila
 28.11.  14:08 Vesuviana
 28.11.  12:48 Von
 28.11.  12:30 Vladimr Ki