Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek tpnka,
ztra Felix.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

CHEOPSOVY PYRAMIDY - 1999
 
Pi jednom dokumentárním poadu Australské TV jsme zpozornli. To není od místa kde bydlíme, daleko. Stokilometrová vzdálenost je na Australské rozmry prakticky za rohem.  Msteko „Adaminaby”, kousek od Snných hor a sedm kilometr od zmínného místa, se nachází farma, kterou vlastní Poláci - Richard a Marta. Krom domku, ve kterém bydlí a ásten i pronajímají jako “Bed and Breakfast” (pokoj se snídaní), tam na pozemku stojí dv pyramidy. Jsou miniaturní podle tvar a úhl Cheopsovy pyramidy. Manelé ví na sílu pyramid. Pyramidy zas tak miniaturní nebyly, avšak oproti tm v Egypt ano. Uvnit kadé byl kuchyský koutek, obývací místnost spojená s lonicí a mimo manelských postelí dva samostatné gaue. Samozejm sprchový kout se záchodem. Taková malá ubytovna pro dva anebo rodinu s dvma dtmi.

Vladimír Richardovi zatelefonoval, nebo pyramidy a jejich záhady ho moc fascinují. Dohodl se termín, pidali se pátelé a zamluvily se ob pyramidy. Na dv noci jsme vyrazili do Adaminaby. Richard upozornil Vladimíra, e v pítomnosti naší návštvy, nebudou na farm. Budou toho asu na dovolené v Polsku. Ubytuje nás a pedá klíe jejich soused z blízké farmy. Z msteka Adaminaby jsme k farm kodrcali po prašné kostrbaté cest. Hranice pozemku konily ekou “ Murrumbidgee”.

 

 
Richardv pokyn, e a se ubytujeme a bude nám dlouhá chvíle, a navštívíme jeho sklípek (skalní zasiánek). Je tam bar a najdeme tam pivo, co si sám vyrábí. Podle chuti ho meme ochutnat. Take my tyi budeme na farm sami? To je úasný, budeme mít bezvadný záitek. Mimo souseda s klíi a instrukcemi nás vítal pes “Smad” (Australský cattle dog). Ne teda sami! Aspo jedna ivá bytost bude sdílet naše proitky. Je mu tináct let, íkal soused farmá, kdy nás uvádl do pyramid. Tináct let a takhle iperný? Nebylo divu, byl nabitý sílou z pyramidy, nebo jeho bouda byla tvaru roztomilé pyramidky.
 

Doprovázel nás pi procházkách farmou, a kdy jsme nevyznaené hranice pekroili, zaal strašn štkat. Dával nám najevo a se okamit vrátíme. Byl opravdu dobrým prvodcem tento chytrý pes, u kterého jsme obdivovali úasnou vitalitu. Richard s Martou odvedli na farm strašn moc práce. Vše tam bylo krásn upravené, isté. Ze samorost dotvoeno plno sošek a v tom „zasiánku” se nám paneku po veerech dailo. Sklenika s cenou piva stála na barovém pultu. V lednici za barem plno piv. Za vypité pivo nepatrný poplatek. Ta jejich dvra, prost všechno, co jsme tam objevili, nás nadchlo.
 

V ece jsme se mohli vykoupat, ale vzhledem k tomu, e byl zrovna podzim a voda studená, odloili jsme koupání na jiné období pi jiné návštv. U Richarda a Marty jsme byli ji tikrát s jinými páteli. Chtli jsme, aby i oni proili to, co na nás tak zapsobilo. Štstí bylo tyto píjemné, pracovité, oduševnlé lidi poznat osobn u dobrého šálku aje a ovocného likéru, který Marta s láskou pipravila. Richard nás provedl farmou a k ece a ukazoval erpadla, která pivádí vodu do jeho domu i pyramid.

Jeho skvlé znalosti o pyramidách zaujaly mnoho nadšenc s podobným zájmem. Není tedy divu, e s takovými lidmi, co své sny zrealizovali, natoila Australská televize poutavý dokument.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky
 


Komente
Posledn koment: 03.12.2019  10:45
 Datum
Jmno
Tma
 03.12.  10:45 Duan
 03.12.  08:54 Von