Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Zlata,
ztra Andrea.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Postel

K posteli mám odjakiva velý vztah. Pro? Protoe to byl první kus nábytku, se kterým jsem se na tomto svt seznámila. Moná také proto, e jsem si v ní bájen uívala, kdy mi ji obas rozestlaly dtské nemoci, jako napíklad spála, spalniky, plané neštovice, píušnice a jiné pítelkyn, které m omluvily ve škole a já si mohla, obloená hrakami, kníkami, pastelkami od rána do veera kreslit a hrát. Prost se mít.

V pubert se v posteli dalo snít o lásce. Byly to vesms píbhy s dobrým koncem, protoe v tchto letech se budoucnost jeví všem šastná a spanilá.

Dnes, kdy mne neodkladné pracovní záleitosti vytrénovaly jako adrenalinového sportovce a já bím s rozhaveným notebookem pod padí svj kadodenní maraton, nesmím zahlédnout postel. Jakmile zahlédnu postel, mám chu se vším praštit a okamit si do ní lehnout. A co je nejhorší? Kdykoliv se poslechnu, vdycky se pochválím.

Neodkladné povinnosti se postupn stávají odkladnjšími, nezbytné innosti zbytenjšími, dleitá jednání bezvýznamnjšími. Cíle se pomalu vzdalují a rozplývají. Neslyšn pichází Blaenost v mkkounkých domácích trepikách, lemovaných koešinkou. Oní víka se pomalu zavírají, svt ztichne a já spím.

Notebook oddychuje spokojen na mém bichu.

Po probuzení m pravideln pepadne zdšení nad ztrátou asu, který jsem si dovolila urvat pro sebe. Natáhne srdce jako plechový budík, nervy napne coby ttivy závodních luk a adrenalin se chopí ezla. Opt zanu telefonovat, rozesílat esemesky, z internetu stahovat vzkazy jako usušené prádlo ze šry, e-mailovat k ue-mailování, likvidovat poítaové viry, i ty z ráje, vyplovat šílen sloité dotazníky pro tisícihlavé úedníky, dlat si poznámky, protoe nejlepší nápady picházejí v nejnevhodnjší okamik – dokud nezahlédnu postel.

Jakmile toti zahlédnu postel...!!!

Stres z práce, stres z odpoinku.

Naštstí m od téhle piblblé repetice osvobodil Dale Carnegie. Asi na tom s tou postelí býval podobn. Hledal argumenty pro poleeníko tak dlouho, dokud je, génius, nenašel. Na poátku 80. let minulého století ve své slavné knize Jak se zbavit starostí a zaít ít toti napsal:
„Odpoívejte ješt díve, ne se unavíte.“

To se mi ulevilo! Ješt e jsem se kdysi nauila íst! „How to stop worrying and start living.“

Miláek Carnegie. Sblíili jsme se skrze postel. Konen skrze postel se me lovk sblíit i s jinými autory.

 
Ludmila Lojdová
 
* * *
Zdroj ilustrace CHINAEXPRESS http://www.chinaexpress.cz/cs#

Zobrazit všechny lánky autorky
 


Komente
Posledn koment: 22.06.2019  04:48
 Datum
Jmno
Tma
 22.06.  04:48 Hilda
 20.06.  17:22 Mara
 20.06.  08:31 Von
 20.06.  00:09 Vesuvjana