Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Liliana,
ztra Dorota.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Odchody milých

Je to smutné, ale jen pro nás, co tady zstáváme. Pro n je to naopak urit hezký záitek. Pochopila jsem to nejen z vyprávní lidí, kteí proili tzv. blízkost smrti, ale hlavn, kdy mi umela moje milovaná babika ve vku 91 let. Pišla jsem za ní ráno, a vidla na její tvái ten nejšastnjší úsmv, jaký si lze pedstavit. Hodn se bude psát o smrti význaného muzikanta a skladatele Ládi Štaidla. Já bych se však chtla zmínit o úasné zpvace, která není moc známá a která té v tchto dnech zemela. 26. ledna mla 66té narozeniny. Byla dlouho nemocná, bylo to pro ni jist osvobození.

Mirka Kivánková byla jednou z význaných postav mé kníky Jazzmanky o našich jazzových zpvakách. Kníka nikdy nevyšla, protoe na Pantonu, který ji ml vydat, sedla na prameni ába, spíše abák, který si to nepál. Kdy jsem se ho tehdy ptala pro, odpovdl jasn: Protoe to  nechci. Ale k Mirce. Zaujala posluchae nejprve v Brn, kde byla doma, ale v Praze pak hlavn na VOKALÍZE. To byla soutní pehlídka jazzových zpvák a zpvák, kterou vymyslela a zorganizovala s energií jí vlastní naše pední jazzová vokalistka Jana Koubková.

Z první Vokalízy a z Mirky jsem tehdy byla úpln fascinována. O víkendu jsem jela s páteli na chalupu, kde jsme byli zvyklí hrát a zpívat hlavn trampské písniky.

A protoe pátelé byli zvyklí na všelijaké mé nápady, ten víkend panoval u ohníku free jazz.

Mirka byla vítzkou hned tí Vokalíz. Se svými tymi oktávami to bylo jasné. Posléze Mirka zpívala s rznými kapelami i sólisty. Nedávno jsem v rádiu poslouchala její poad s multinstrumentalistou Zdekem Dvoákem-Sarkou. Mirka byla úasná. Peju jí nebe plné muziky.

 
Eva Stíovská
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 11.02.2021  17:06
 Datum
Jmno
Tma
 11.02.  17:06 Evussa ...
 01.02.  09:30 Von