Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Emlie,
ztra Kateina.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Jak je to doopravdy s tím "zpívajícím právníkem"

Bylo to nkdy koncem sedmdesátých let. Jako zaínající písnikáské ucho jsem byl ke své neskonalé radosti pozván do msta Sokolov, kde se kadoron konala pehlídka folk a country, zvaná „Sokolovský dostavník“. Duchovním otcem této bohulibé akce byl dlouhá léta dobrý lovk Jarda Studený (budi mu zem lehká).
 
„Tak ty jsi prej právník a zpíváš soudní spisy,“ pivítal m ve staikém divadle, „tak to tedy pro m budeš zpívající právník!“ 
Od té doby m tak zaali uvádt i na jiných podobných akcích a u mi to zstalo. Naped mi to pipadalo tak trochu legraní, teba jako kdy pijede cirkus a jednou z atrakcí je tam mluvící lachtan, ale asem jsem si zvyknul. Dokonce to povauji za jistou lichotku, protoe jsem sice právník, honosící se titulem doktora obojího práva, ale s tím zpvem jsem na štíru. 

Znám spoustu koleg z brane, kteí opravdu zpívat umjí, ale to víte – zpívající právník me být jen jeden, a to jsem prost já. Nakonec, kdy pominu skautská léta, kde kadý musel mít njakou pezdívku (já byl Red), tak jsem vlastn ani jako kluk ádnou neml. Pesto se moje, v tomto smru dosud výsostné postavení, zaíná pováliv naklánt, a zejm budete záhy svdky tvrdého konkurenního boje. Na tento vývoj usuzuji z následující píhody: 

Byl jsem hostem v jednom rodinném televizním poadu, pi jeho natáení je ve studiu pítomno publikum. Host je ovšem utajen a do okamiku, kdy ho moderátorka pozve na scénu, a ješt pedtím mají pítomní uhodnout dle drobné nápovdy jeho totonost. Vše probíhalo podle scénáe, já byl pipraven v zákulisí a ekal na své vystoupení. Abyste byli úpln v obraze, musím ješt podotknout, e tehdejší sloení vlády se zcela lišilo od toho souasného. 

„A nyní pichází mj host, na kterého vám mu prozradit, e je to zpívající právník!“ zašveholila moderátorka, „take - kdo by to tak asi mohl být?“ 

Chvíli bylo ticho a pak njaká paní triumfáln zvolala: 
„Vlasta Parkanová!“ 

A tak nevím, jestli bych si pro jistotu neml nechat tu svoji pezdívku patentovat.

 
Ivo Jahelka
Ilustrace: František FrK Kratochvíl

 
* * *
Zobrazit všechny lánky autora
 
 

Komente
Posledn koment: 11.09.2020  08:04
 Datum
Jmno
Tma
 11.09.  08:04 Von