Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Zdenk,
ztra Milena.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

ZOBÁK NAKIVO
 
Jednoho sobotního rána na podzim roku 2005 se lenové klubu Beseda z Canberry vydali na výlet. Na cestu se vydalo dvacet lidí a jeden vycviený pes slab slyšící lenky.
 
Jelo se z Canberry do státu N.S.W. do Yarrangobilly jesky, msta Tumut, Tumbarumba a Batlow horské oblasti, poblí Snných hor. Výprava nejprve navštívila jeskyn. Byla to krásná podívaná, a oi pecházely z tch nádherných krápník, stalaktit a stalagmit.

Dále se pokraovalo kolem velké pehrady do elektrárny Tumut 3. Po exkurzi na nás ekala útulná ubytovna “Mc Phersons Plains Alpine Retreat”.
 
 Pro celý autobusový zájezd byl domluvený nocleh na jednu noc. Všichni jsme mli   úasný záitek v restauraci “Emma”, kterou s celým Retreatem vlastnila rodina nmeckého pvodu. Tam nám moc chutnaly pochoutky vlastnorun vytvoené Emmou.

Druhý den po vydatné snídani jsme všichni navštívili farmu “Boubín” našich krajan, kde jsme opékali buty a vylekaní sledovali stádo divokých koní (Brumbies), kteí probhli kolem plotu jejich pozemku a ztratili se v eukalyptovém lese. Poslední zastávka nás zavedla na holubí farmu dalších úspšných krajan poblí msteka Tumbaramby.

Moravák a jeho slovenská paní pstují holoubata a dodávají je jako pochoutku do okolních restaurací. Krajan ml úasné znalosti o své práci a velice rád se s nimi podlil. Ukazoval nám rzné druhy holub, jejich vajíka, ubytovny, siláe se zrním atd.

Velice štde nás tito milí lidé pohostili. Po obd jsme se zdreli u nich na zahrad a v malých hloucích se pátelsky bavili.  Zaujala m mladá paní a tináctiletý chlapec, také úastníci zájezdu. Piblíila jsem se k jejich hlouku, kde bylo veselo, a chtla jsem se dozvdt, o em jde e, a také se s nimi zasmát. Paní horliv nco vyprávla a pouívala ke svému projevu bodrá slova zabarvená výrazy jí vlastními.  Nkteí pítomní se smáli, a na kluinu, který ji bedliv pozoroval. Po urité chvíli se milé rozšafné eny zeptal, pro pi své ei pouívá tak vulgární ošklivé výrazy?
 
Paní se zarazila a vzáptí zvdavému chlapci odvtila: ”Mluvím tak, jak mn zobák narostl”.
Mladík se zamyslel a odpovídá: “Tak vám, paní, musím íct, e vám ten váš zobák narostl njak nakivo”.
 
To mladou paní pochopiteln vyvedlo z míry, ale nedala to na sob znát. Dále pokraovala eí svého zobáku. Kadému sem tam njaké nevhodné slovo v zápalu ei ujede, ale a takhle?
 
Chlapec odbhl a šel si s dtmi hostitel hrát na Robina Hooda. Dobrodruná hra odvrátila pozornost mladíka kypícího radostným dtstvím od šavnaté ei naší krajanky.
 
U vera u veee jsem si rozumbrady povšimla. Poád nco sepisoval, a nebo debatoval s dosplými. Vedl rozhovory nad svojí vkovou hranicí. Jeho maminka hrd sdlovala, e píše knihu. Ve tinácti a psát knihu, to je co íct. Indigové dít? Dti jsou všímavé. Pozor tedy na e, milí pátelé, aby vám také nenarostl zobák nakivo!!
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 01.07.2020  08:13
 Datum
Jmno
Tma
 01.07.  08:13 Von