Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Berta,
ztra Jaromr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

AMERIAN Z MORAVIAN
 
Kamarádka Hanka z Loštic íká Vladimírovi „Amerian z MORAVIAN”. Vladimír pochází z Moravian, ale pro Amerian?! Prý z recese a také, e se to hezky rýmuje. Urit je to proto, e od mládí neml stání a stále ho to z tch malebných Moravian nkam hnalo.  Nejdíve do ech, kde se jeho osud setkal s mým, a protoe m poád ujišoval, e nám spolu bude lépe na Hané, odsthovali jsme se tam. Nejprve do Moravian a potom do Olomouce. Hanika pi kadé návštv opakovala, e je dobe, e se Amerian navrátil na Moravu.
 
V Hance jsem získala výbornou kamarádku i celé její rodiny si moc váím. Kdy jsme se vypakovali do Austrálie, stále Vladimírovi zstala americká pezdívka. Australan z Moravian? Njak se to nerýmuje. Take s toulavým Amerianem z Moravian se naše rodinka dostala k protinocm.
 
Vznikl tu však jeden háek. Pan Amerian bduje:
“Co by bylo s naším osudem, kdybychom zstali v Moravianech? Taková krásná vesnice a to mládí, co jsem tam proil, tak to bych pál snad kadému.  Abych však ekl pravdu, tak ta Austrálie není špatná a proili jsme tu také moc zajímavých vcí!”
„No vidíš, však jak íkáš, zle tu není a do Moravian se meš stále navracet a to také dláš.“
„Tohle u mi nedlej! Nejdíve m pesvdíš rodnou vlast opustit  i  kdy moc dobe víš, e jsem nechtla.  A vbec, v té tvé krásné Morav jsem si zvykla úasn, nebo jsem díky Tob poznala vynikající lidi. Te, kdy jsem navykla tady, tak ty takhle zaneš? e co kdyby?!
Tak abys vdl moravianskej, nám všem odešlým se obas stýská po rodné hroud, a proto se kadý rád navrací tam, odkud pochází. Máme i to štstí, e se politická situace obrátila a ta úasná monost návratu tady je. Co bys, Ameriane, dlal, kdyby dvee byly stále zavené?“
 
„Ameriane odpovz? Nemáš slov, Hanáku?! Já u se nikam nepesunuji!!!“
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma