Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Karolna,
ztra Jindich.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

ŠAMPUS
 
„Opera House” v Sydney uvádla „Prodanou Nevstu”. A bylo to poprvé, kdy jsme se s dalšími kamarády vypravili do „Opery House” na pedstavení. Za dlouhý pobyt v Austrálii máme budovu vyfotografovanou z kadého úhlu, z kadé strany, ale uvnit jsme ješt nebyli.

Bylo nás osm zájemc o naši operu, šest ech, dva Australané. Urit se jim opera bude líbit. Je nastudovaná v anglitin a zpívají sólisté z Austrálie. Šest nás z Canberry do Sydney vezl Vladimír naším mini autobusem. Dva z naší osmiky pijeli samostatn.

V Sydney je dost velký provoz na silnicích. S tím jsme si však problém nedlali, nebo jsme mli pipravený nový GPS systém a vili, e nám na ubytovnu njak dopome.

Pletli jsme se v jednosmrných sydnejských ulicích, vynervováni z GPS, e skoní v odpadkovém koši, nebo nefunguje, jak jsme si pedstavovali. Praktická mapa bude lepší. Vypnuli jsme kecátko a jeli podle mapy. Ta nás úspšn vymotala a dopomohla na ubytovnu. Byl to apártment se temi lonicemi.

Z Canberry jsme vyjeli v sobotu ráno a za ti a pl hodiny u jsme sedli na balkón apártmentu a odpoívali.

Plánovali jsme,.kam pjdeme na veei ped pedstavením. Na doporuení jsme šli do ruské restaurace „Lenin Bar”. Je tam ice bar (bar z ledu) a vše ostatní také vydlabané z ledu. Sedaky, stl, barový pult atd. Pjí ti deku, kabát, dáš si v baru pití a za pl hodiny musíš jít, nebo za dvemi ekají další zvdaví, ízniví hosté. Je to atrakce hlavn pro Australany, kteí si zimu (poádnou zimu) neumí pedstavit. Pl hodiny v baru staí. V té zim ani poádná vodka nikoho nezaheje. Veee tam byla moc chutná a samozejm jsme si objednali pití. Podle vinného listu jsem mla spadeno na šampaské. Ostatní chtli nco jiného. Sice mn bylo divné, e za celou láhev bublinek ádají pouze $16, navíc v turistickém centru, kde je vše drahé. Njak víc jsem nad tím neuvaovala a šampus objednala.

„Já moc nechci”, íká Vladimír. „Na co bereš celou flašku? Dej si pouze skleniku ne?”
„Ale co, dáš si taky. U nemusíš ídit. Nech to na mn!“

Po veei došlo k placení. Všichni jsme dávali dollary dohromady. Poslední jsme se na úet zamili my dva. Udivilo nás, za co tam zbývá krom našich veeí ješt zaplatit $100?  „Za láhev šampaského“, oznamuje íšnice.

„To musí být njaký omyl? Vdy na vinném list stojí erné na bílém $16". Chtli jsme, aby chybu na útu opravili. ” $16 je oznaení za pohár, ne za celou láhev,“ suverénn na to vedoucí podniku. Strašn m to rozesmálo. Vyšla jsem ven z restaurace a moje spolenost na m udiven zírala, co e se mn stalo? Vladimírovi šeptám, e jsme, (e jsem, nebo on ml pouze pohár) vypili (vypila) šampus za $100. „No a co? To máš jedno, hlavn e ti chutnal!”  Ml pravdu. To by m mrzelo, kdyby to nebylo za ty peníze k pití. Asi to tak mlo být, protoe kdybych pedem vdla, co za láhev ádají, byla bych ji nikdy neobjednala.

Pak jsme kamarádky šly na toalety. Jak jsem si vzpomnla na $100 šampus vyprskla jsem smíchy a nemohla jsem se uklidnit. Bylo m to tak legraní a libovala jsem si, e nevdomost ili lépe eeno “blbost”, je docela dobrá. Aspo lovk okusí nco o em si myslí, e si to neme dovolit. Vladimír doplatil veei s bublinami platební kartou a šlo se na operu.

Ti Australani si ji pozmnili do moderního podání souasné doby. lovk, kdy to vidl, nevil, e je to naše „Prodaná nevsta“. Nevadí, hlavn, e se toto podání líbilo Australanm. Strašn tleskali a vypadali nadšení. Na ubytovn jsme se všichni ješt chichotali mému vypitému šampusu. V nedli po snídani jsme vyrazili zpt do Canberry. Pustili jsme GPS systém a zázrak! Vymotal nás na dálnici. V koši nakonec neskonil, jenom jsme se nauili odposlouchávat instrukce, a ne se rozilovat.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 11.03.2020  08:37
 Datum
Jmno
Tma
 11.03.  08:37 miluna