Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Miroslava,
ztra Vendula.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Nejsem ralok, ale Ornella Muti
 
Jestli jsem se nkdy bála zubae, tak u si na to nevzpomínám. Chodím k nmu tak asto, e mám u nj vlastní pezvky. Vrtání zubu je pro m rutina, nkdy si u toho i schrupnu. Kdy ale zuba vysloví to dsivé slovíko "paradentóza", vystartuju z kesla. To se dlá, takhle strašit klienty?

Ván mám ráda zoubkovou vílu. Ale nejsem ralok a tetí zuby u mi nedorostou, take jí nic ze své pusy pod polštáek schovávat nehodlám. Dm kvli nastelovacím zubním impantátm také zastavovat nebudu. Take co mi zbývá? Klapaky. Brrr! Pi pedstav, e si tenhle svrák budu muset nkdy strit do pusy, se zapotím od brýlí a po zadek. Dobe. Jak tomu tedy pedejít?

Na dobré rady kamarádky (kamarádky vdycky dávají jen dobré rady) jsem se ihned objednala k dentální hygienice. A tady jsem se dozvdla vci! Všechno dlám špatn. Pouívám píliš tvrdý a velký zubní kartáek, spíš bych ho mla pouívat na boty. Soustedím se na ištní zub, místo abych si istila dásn. (Milé maminky a tatínkové, okamit pestate uit své dti, aby si istily zuby, mají si istit dásn!) Nepouívám mezizubní kartáky. A nenechávám si pravideln odstraovat zubní kámen.

Oekávala jsem pochvalu alespo za to, e si kupuji drahé zubní pasty a pouívám ústní vodu – a co myslíte? No? Jsem snad reklamní panák? Nejsem. Take nemám (jako tupá blondýna) vit všemu, protoe to na zuby nemá nijak zásadní vliv. umla jsem na hygieniku jako práv pouená tupá blondýna, zcela vdná za to, e mi v té neodborn opeovávan hub ješt cosi na kousání vbec ješt zbylo.

Ten nkolikaletý zubní kámen usazující se léta, aneb šlo tu spíš o souvislou skalní vrstvu, mi dentistka oistila. Pl hodiny jsem staten plivala krev a s náhlou empatií vi profesionálním boxerm jsem se smiovala s blíící se transfuzí (vodníci a svdci Jehovovi, vy k dentistovi urit nechote!).

Konen hotovo. Jazykem jsem kontrolovala výsledek. Fíha, místo jednolité zubní zdi mám v hub dravý plakový plot. No tohle! Je to jako návrat do dtství, u zase mu dlat výkakové bubliny skrz zuby. Pi pohledu do zrcadla je mi jasné, e se bu okamit pihlásím do kurzu bichomluvectví, nebo sama sebe pesvdím, e to je vlastn sexy, kdy trošiku vypadám jako Ornella Muti. A kdybych si nezvykla, vdycky to mu nechat zase zarst, no ne?
 
Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 28.02.2020  12:32
 Datum
Jmno
Tma
 28.02.  12:32 Vendula
 27.02.  08:42 Von