Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Gizela,
ztra Patrik.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

CAPTAINS FLAT - OUTSIDER GALLERY COFFEE LOUNGE
 
tyicet km od Canberry se nachází bývalé zlatokopecké msteko CAPTAINS FLAT.  

V uritém období zlaté horeky od roku 1864 bylo toto místo velice prosperující a hust zalidnné. Nyní tam ije jen pár usedlík.

Doly byly uzaveny roku 1962 a CAPTAINS FLAT navštvují turisti a lidé z blízkého okolí. Pan ech s manelkou (Litvínkou) poválení starousedlíci, mn o tomto míst vyprávli.  íkali, e tam vlastní druhý dm. Jejich dcera chová psy na prodej a ije tam s rodinou na velké farm. Nikdy by prý z tohoto zajímavého místa nešla bydlet do velkého msta.

 

Vdy, kdy jejich rodina oslavuje njaké výroí, scházejí se v CAPTAINS FLAT v „Outsider “ restauraci. Restauraci, zárove galérii, vlastní excentrik Rakušan Günther se svoji australskou paní Christine.  Günther je prý vynikající malí.
 
Restaurace-galerie je plná jeho zajímavých obraz.

Chirstine je navíc úasná kuchaka. Chutné jídlo a atmosféra galerie nenahradí komerní restaurace ve mst a ani pocit, který tam panuje. Navrhla jsem Vladimírovi i nkolika pátelm v nedli toto místo navštívit. Co tak udlat si výlet spojený s obdem u Günthera v galerii? Günther nás uvítal s takovým nadšením, e jsme dostali pocit, e se známe dlouhá léta a e vítá své staré známé. ertoval s námi, byl úasný hostitel, ten šarmantní pán se smyslem pro humor.  Navrhl nám, a se u nho v galerii rozkoukáme, ne bude jídlo hotové. Pístup máme všude, akorát ne do jejich lonice. Prolezli jsme, co se dalo, a do podkrovní svtniky.
 
Maluje pouze enské akty, a tak ze všech jeho obraz nás tyto dámy v rzných pozicích sledovaly.

Jeho styl je zajímavý. Tvoí z malých srdíek, napresovaných vedle sebe, krásné výtvory. Známá z našeho kruhu neodolala, srdíkový akt koupila a dnes zdobí její domácnost. Pi prohlídce galerie, nám padla do oka nástnka. 
 

Na ní byly pipíchnuté výstiky z novinových plátk. O co jde? Zaetli jsme se do píbhu. Nastalo náhlé ticho a nepíjemný pocit. Dcera Christine, patnáctiletá dívka, znásilnna a zabitá ve stát Victoria úchylným pedofilem. Osudy lidí jsou nevyzpytatelné, v tomto pípad smutné. ivot však jde dál a galerie vypluje mezeru, kterou násilník v jejich ivot zpsobil.

Ve stylové restauraci - galerii se nám paneku dailo. Jídlo bylo výborn zakonené, poschoovými, palainkami prokládanými borvkami, malinami a šlehakou. Günther byl zábavný, vdl však odkud - pokud, aby nikoho neobtoval. Vdy se vas vzdálil a zase objevil hostm k slubám. Na pozemku jsme se mohli voln pohybovat a k potku, kterým jeho panství koní. Sedli jsme tam pi sklínce dobrého vína a obdivovali zahradní sochy.

 

Prostedí tohoto rázu je zaloeno na domácí pohodové atmosfée a kadý si me donést pití podle své libosti. Günther nemíní platit nehorázné peníze za alkoholickou licenci, kterou vláda poaduje. Odcházeli jsme a slibovali si, jaké krásné odpoledne jsme tam proili. Byli jsme u nich ji nkolikrát se stejnými páteli i s rodinnými píslušníky. Nikdy nás návštva restaurace “Outsider” nezklamala.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma