Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Dominik,
ztra Kristin.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Rozcestník
 
Tip na výlet

Rozcestníky stávají u rozcestí, aby se turisté mohli rozhodnout, kterou cestou se vydat a kam. Kadý z nás v ivot dojde nkdy k rozcestí, kde se kíí i rozbíhají cesty. A musíme zvolit, kterou se vydat.

Není to jednoduché rozhodování a mnohdy dá ivotu nový smr. Kadý se v té chvíli obvykle zastaví a mudruje. Nkdo je rozhodnutý hned, jiný rozmýšlí a kadá rada je drahá.

Štstí má ten, jemu se zdá cíl cesty jasný, ponkud tší to má onen, jsou-li váky ve stejné rovin. Ne vdycky se lovk rozhodne pro správnou cestu a to je chyba. Nkdy není návratu.


 

 
Potkali jsme jeden Rozcestník u Velkého Dáka. Pozoruhodný rozcestník, nádherné dílko místního sochae Michala Olšiaka. Ten rozcestník ledabyle neminete. Ani si mnohdy neuvdomíte, kam máte namíeno, tak vás upoutá, pekvapí a osloví svou jedineností a neotelou krásou. Zstanete u nj stát a jen se díváte do tváe dobráka, e mu zanete vit. A kdy tete, který smr si máte vybrat, tak nad tím neuvaujete a jen zíráte na ten klenot vsazený u cesty na behu jezera.

Raín, Škrdlovice, Radostín, Polnika, proítáte málem nahlas. Mete si zvolit, kterým smrem se dát, kadou z cest pijdete do nebe. Kadá vede do nkteré z krás Vysoiny. Mete se vydat nazdabh. A jdete kterýmkoliv smrem, jist potkáte nkterou ze soch šetrn zasazenou sochaem Olšiakem  do krajiny.


 

Není to rozcestník ivotní, take se nemusíte dlouho rozmýšlet. Není urený pro jeden smr, má tu výhodu, e se mete kdykoliv vrátit a zkusit jinou cestu. Mete se procházet po krásách Vysoiny, jak se vám zachce. Všude vás eká zelená píroda a krásno.
 
Marta Urbanová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky    


Komente
Posledn koment: 18.07.2019  14:21
 Datum
Jmno
Tma
 18.07.  14:21 Marta
 18.07.  09:17 Vesuvjana dky za krsn zitek :-)))
 18.07.  08:26 Von
 18.07.  08:02 zdenekJ
 18.07.  06:48 miluna
 17.07.  20:47 Marta
 17.07.  12:36 ferbl