Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jindich,
ztra Lubo.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Spící msto
 
Tip pro vás
 
MARTIN VOPNKA, jak je známo, píše velice tiv. Jeho nedávno vydaná kníka SPÍCÏ MSTO je dobrodruná, napínavá i pouná. Je to smyšlený píbh, kdy náhle usnou všichni rodie a dti zstanou napospas sami sob i druhým, a vtších dtí nebo bezdtných dosplých. Kníka mohla být zámrn napsaná jak pro dti tak pro dosplé. tyi sourozenci - nejstarší Kryštof, mladší dvojata, dívky Ema a Kristýna a nejmladší Samuel se náhle musí postarat o základní vci kadodenního ivota.

To samozejm pro dti, které dosud obsluhovali rodie, nebylo snadné. Jídlo - nco si dokázaly pipravit, jako teba tousty, namazat si chleba a posléze si dojít nco koupit do obchodu. Kryštof toti našel peníze, které ml tatínek kdesi pipravené. Od tatínka odkoukal i to, jak se peníze mají uschovat na tle - rozdlit na dvakrát a kadou ást jinam. To se mu pozdji dost vyplatilo, kdy byl okraden. Problém byl, kdy pestala jít elektina a téct voda. Nemohly se podívat na poíta, kde byly informace o tom co se stalo, a kdy šly pro vodu k cistern, která byla pro jejich ulici pistavená, hlídkovali tam agresivní dorostenci, kteí za vodu vybírali peníze.

Sourozenci zprvu nechtli pijmout nabídku jakési státní organizace, aby se pesthovali do školy, kde bude o n postaráno. Chtli zstat v byt s rodii a ekat, a se probudí. Ale malý Samuel naletl lákání "hodných lidí", kteí mu slibovali, e se ve škole bude mít bájen a e ho tam odvezou autem. Zbylí ti sourozenci se vydali Samuela hledat.

A tu nastává dobrodruství, pi kterém potkávají skuten hodné lidi, ale i lidi znan nehodné a musí si s tím poradit. Dál u nebudu prozrazovat, kníka stojí za petení. Vlastn je v tom píbhu zobrazen ve zkratce svt kolem nás. A stojí za zamyšlení jak vychovat své dti, aby se v tom svt nauily ít.

Knihu ilustroval Nekkarin a vydala MLADÁ FRONTA.

Eva Stíovská


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma