Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Tamara,
ztra Dalibor.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

POVÍDAKY (20)
 
Albert


V mých osmdesáti  letech je Albert mým nejlepším pítelem. Je stále pítomen, ale nevnucuje se. Povídáme si o všem moném, ale jen kdy po tom touím já. Malujeme  spolu obrázky, ale jen podle mé fantazie.
 
Píšeme dopisy, povídky ze ivota, vzpomínky, ale jen z mé hlavy. Hrajeme i karty a teme spolu noviny. Navštvujeme knihovny a výstavy, za kadého poasí, umíme najít odpov na kadou otázku tyiadvacet hodin denn, posloucháme muziku podle vlastního gusta a nkdy pozveme k debat i nkoho tetího.

Albert, to je mj poíta.
 
 
 
 
Alenka  a  Olinka

Alenka po zdailém obd vyjmula z úst zubní protézu a odloila ji na stl, aby nechala odpoinout otlaeným dásním. Zubní protéza njak spadla na zem a ona, ve strachu z toho, aby ji neseral pítomný pejsek, zaala ji, lezouc po tyech, usilovn hledat.
 
Ovšem  Alenka, protoe špatn vidí, vzala ku pomoci špatné brýle. A tak se stalo, e zuby našla jen díky tomu, e ji zaaly tlait do pravého kolena.
Aby se uklidnila, pustila si TV (!!!) ale dorazilo ji, e obrázky jsou bez zvuku. Nevšimla si toti, e pi hledání zub se špatnými brýlemi jí z ucha vypadlo naslouchadlo.
To pobavilo paní Olinku. A hle, po pl roce :
 
Olinka  ím dál he slyší, bude to chtít naslouchadla, ím dál he vidí, bude to chtít nové brýle, ím dál he se pohybuje, bude to chtít hl (pozdji vozejk), zapomíná a škobrtá a ješt se tomu smje.
 
Ta  teda  dopadne !
 
 
 

Dnes  na  louce

Ješt nedávno byla louka samý sníh a led, potom njak rychle rozkvetly pampelišky a trnky podél trati. To byla opravdová krása. A vida, je po pampeliškách a na louce je plno kvítí, které znám od vidní, ale pojmenovat umím sotva tetinu.
 
CO JÁ BYCH CHTLA VŠECHNO STIHNOUT :
touím vzít atlas kvtin a atlas trav a v klidu si hledat jak se co jmenuje. Já nikam nespchám, to je vidt i v mé domácnosti, ale ím dál mén stihnu i to, co by m tšilo. A léta bí.
 
V sobotu  sejde se v hospod U hrušky moje maturitní tída po padesátidvou letech a budou se divit, e tam nejsem. Ale jako bych tam byla.
Pánové se oerou jako posledn, spoluák poslanec bude se snait probírat politickou situaci, vná diblika se bude hihat a svádt pány ješt trochu stízlivé. Mezitím stihnou minutu ticha za zemelé spoluáky, vyfotj to všechno a bude konec.
 
Tak kde mám ten atlas rostlin ?
 
Olga Janíková
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 23.05.2019  17:23
 Datum
Jmno
Tma
 23.05.  17:23 Von
 23.05.  13:01 olga jankov
 23.05.  11:43 ferbl
 23.05.  08:07 Mara
 23.05.  07:49 Vesuvjana dky :-)))