Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Dorota,
ztra Alexandr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

PEROSTLÝ BEK    
 
A m sundaj, poád pobím. Ale to u budu staena. Kadá minuta je tady dlouhá jak rok. umím do stejnýho místa. Veer budu všechny ty reklamy recitovat. Piznávám, na slalom mezi snhovými vlokami jsem rozmazlená. Tak teda keek v kolotoi. Nejhorší sport na planet. Bící pás. Stojím a nohy mi bí.
 
Bojuju. S tím mozkem se u ped vánoci nedalo ít. Dlal si co chtl. V tramvaji jsem vlastním dtem zavelela vystoupit píští týden. Roztomilý byl jeden mj klient v tréninku, kdy se na mé pání pokusil dát lopatky na hrudník. Nemohla jsem se dostat do baráku. Moje auto muselo pípnout tikrát, aby mozku došlo, e dálkáem od auta se otevírá jen moje auto. U jsem ani nevozila auto do myky. Zvykla jsem si, e koukám boním oknem pes capuccino. No jo, trvanlivost kávy na steše auta je jedna zatáka.
 
Dala jsem tedy mozku dovolenou na zotavenou. ádný vdk. Zaal pemýšlet o kravinách. A mj bek perostl. Tak se tady s nima honím na páse jako kráva. Do masopustu musím bek vyškvait! Období zabíjaek by mohlo být pro m rizikové.
 
Všichni, co míchali bramborový salát ve van, v tom jedou se mnou. Všichni, co pochopili, e se zpátky ke své postav neproprdí. Ti, co jim došlo, e nezaíná jaro, kdy jim vykvetly linecký kytiky v biše.
 
Jene bek se nedá jen tak zabít. Tak mete jít k ezníkovi, aby vám ten bek vykrojil. Prost rovnou na poráku. Bez odporu a útoku. Bez boje. Vy a bek. Vy a mozek. Já velím do útoku pohnout bkem! A nepikrmovat. Bek není batole.
 
Nepoítejte ale s jednou bitvou. Navíc není bitva jako bitva! Nkteré se tm vítzným jen podobají. Mete klidn napíchnout bek na kotvu jako v masokombinátu, a pak ho spustit se svahu dol. Klidn i opakovan. Mete tomu íkat sjezdové lyovaní. Mozek se bude tetelit blahem. Hory miluje. Bek bude ale jen euforicky výskat. Pravá bitva zapone, a se zruší lanovky a vy ten bek budete vynášet opakovan na vrchol. Pak teprve mu zavete hubu. Jen teda na sjezdovce nebude ani noha.
 
Bek nemá strach. Zkuste mu pohrozit, e na nho nasadíte svého psa. S ním pece máte pravidelný pohyb. Veníte ho. Ped tím se však ujistte jakou máte rasu. Potebujete tu s nohama delšíma ne keslo. Pokud vám štká polštá na gaui a hýbe se vám kabelka, není to ona.
 
Bek se nedá ani utopit. Kdy ho ponoíte do víivky a bek se rozvibruje, neznamená to, e se bojí, ale e se tlemí. Veselo mu bude i v bazénu. Jako bójka ho rozhodn neohrozíte. Ani jako paní radová. Pokud kolem vás plaval u tikrát dda nad sedmdesát, jste obojí. Nezkoušejte obrousit bek v toboganu!
 
Tak jestli bitva ve vod, pak musíte být dravec. Štika. ádný leklý kapr. Ale vám jsou stejn malý plavky. Tak neoprén? Celotlový? Vezmte to rovnou i s ploutvema. Kurz potápe se bude hodit. V tch dínách o dv ísla menších stejn nadechnutý dlouho nevydríte. Bacha na skoky do bazénu! Perostlý bek zvyšuje riziko, e budou ostatní plavci na suchu. Pokud zaznamenáte scvrklou ást tla ve vod, není to vítzství, ale jen míte teplotu vody.
Bek má smysl pro humor. Jestli chcete bek pobavit, eknte trenérovi, e potebujete naporcovat dvacet kilo bku, protoe za týden fríte na Kanáry. Nechcete riskovat, e vás ze behu zachrání Greenpeace v rámci kampan Dejme svj hlas velrybám. To se bude bek ezat smíchy.
 
Bek nemá mozek. Ale není blbec. Selfíkem s našpulenými pysky z jednoho cviení ho neoblbnete. I kdy je to zrovna dsn super cool cviení s anglickým názvem. Bek doesn't speak English. I kdy je ve Státech jako doma. Nohama naped vás vytáhnou po esku i s tím bkem, lajky nelajky. Navíc bek není na Facebooku. Není toti fotogenický. A bek do pátel nikdo nechce.
 
Bek se špatn prodává. Bek ani neuplatíte. Klasická cesta do bitvy je pes shoping. Nakoupíte nejmodernjší výstroj. Všemoné mící vymoenosti. Vyzbrojíte se elezy z erstvých reklam. Moná skoíte i na nehty. Poídíte si dom šlapacího kon. Ustájený je vám ale k prdu! 
 
 
 
Ani za cukíek nepjde do bitvy bez vás. Tak osedlat a prásknout do koní!
 
Bek klidn porazíte zadarmo. V teniskách po babice a teplákách po bráchovi. Vzduch je zatím zdarma. Les taky. Chce to jen akci. Bek nesnáší, kdy mu v sob zatopíte. Nesnáší, kdy funíte. A kdy k té strategii pipojíte ješt as, máte po bku.
 
Bek je ale taky kamarád. V jeho objetí je vám tepleji. Pome vám, kdy dochází síly. Díky nmu jste rychlejší ve sjezdu. Je do eho kopnout a za co chytnout. Bojujete tam, kam byste bez bku nestrili ani kost. A kdy pekecáte mozek, s kadou tou bitvou dostanete dárek. Šanci poznat se. Euforii. Sílu. Nové lidi. Zdravé sebevdomí. Vdomí, e prost obyejn mete. Kondici. Ale hlavn dárek nad dárky. Zdraví. Ne to vné. Ale to, co váš ivot pošle z druhé jakosti do superkvality. Tam, kde je úsmv jako doma.
 
Terezie erbáková, trenérka bk
* * *
Rozhovor s Terezou erbákovou "Jsem majitelkou pokladu, he"
Profesní webové stránky:
http://www.squashpark.cz/cs/web/treneri/terezie-cerbakova 
http://ktv.vscht.cz/lide

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 26.01.2019  18:05
 Datum
Jmno
Tma
 26.01.  18:05 Von
 25.01.  13:44 Terezie erbkov
 22.01.  13:01 Hilda
 22.01.  11:12 Blanka K.
 22.01.  04:49 Ivan
 21.01.  22:48 Terezie erbkov
 21.01.  21:34 Renata . Palec nahoru, Terezko!
 21.01.  17:33 Blanka K.
 21.01.  15:55 Marie Zieglerov
 21.01.  10:28 Jitka
 21.01.  09:18 Von
 21.01.  07:38 Ivan
 21.01.  06:07 miluna