Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Dalibor,
ztra Dobroslav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Canberra
 
Business se prodával a pihlásila se moje dobrá kamarádka Zina. Pracovala se mnou u George a Stella unisex salónu. Je mladší sestrou Georga. Dohodly jsme se na cen a podmínkách, které obma vyhovovaly. Chtla, ne odjedu do Canberry, abych ji zamstnávala šest týdn, ne obchod pevezme a tím pádem se bude moci také seznámit s mými zákazníky. Souhlasila jsem. Polovina mých zákazník ji znala ji z dívjška, kdy za mnou chodili k Georgovi. Mla jsem radost, e mám tu est prodat salón Zin. Nepohodla se s bratrem a chtla se osamostatnit.
 
Dkladn jsem se rozlouila se zákazníky a páteli. Bylo to dost dojemné, musím to brát leheji. Tšila jsem se vlastn na další zmnu a na to, e budeme zase všichni pohromad.
 
V Mincovn Vladimírovi zaídili sthování. Objednali nám ohromný sthovací vz za jejich náklady. Sthovalo se vše krom salónu. Zaízení a vše kolem salónu zstalo Zin. Byt za salónem se uvolnil. Zina však mla svj krásný dm, take pemýšlela, e z tch místností zaídí kosmetický salón. Byl to úasný nápad.
 
Kdy sthováci nastoupili, asli jsme, s jakou opatrností a obratností vše odnášeli. Nesmla jsem na nic sáhnout. Chtli, a se díváme a pipravíme si, co chceme vzít auty. Jakmile sthováci odjeli, uklidili jsme a pedali vše Zin pes realitní kancelá a právníka.
 

Nasedli jsme do aut. Vladimír a chlapci spolu a my holky se psy Montem a Manicem do druhého auta. Tak a hurá do Canberry. Míšu jsme ji bohuel nemli. Kdy se naše Dianka se mnou z eskoslovenska nevrátila, Míša se nkde zatoulala a asi si našla , ke smutku naší Dianky, novou holiku.
 
Psi byli takovou dlouhou cestou vydšeni. Manic strachem vypouštl plyny a my s Diankou, i kdy bylo dost chladno ten den, jsme jely celou cestu s otevenými okny a zlobily se na nho. Musely jsme asto zastavovat, aby se probhli a vyvenili. Normáln osmihodinová cesta z Melbourne do Canberry trvala trnáct hodin. V poádku a unaveni jsme se všichni sešli v našem domeku. Psi prospali dva dny. Byli z té cesty úpln vyízení.
 
Od teka budeme tedy zase fungovat jako ucelená rodinka, co nás eká v hlavním mst Austrálie – Canberra, zatím nevíme.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 07.03.2019  15:20
 Datum
Jmno
Tma
 07.03.  15:20 Hilda
 07.03.  12:19 zdenekJ
 07.03.  05:20 KarlaA