Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Dalibor,
ztra Dobroslav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

David se sthuje do Canberry
 
Vladimír ji pracuje v Mincovn jeden rok a já jsem stále v Melbourne s dtmi sama. Vladimír nás navštvuje a moje maminka je u zpt ve vlasti.
Já se honím v businessu a as strašn letí.
 
Náš David má mnit školu a zaít 11. tídu. Rozhodli jsme se, e by bylo nejlepší, kdyby zaal nový roník v Canberre a šel bydlet s Vladimírem. Daniel, ten zaal tídu v Melbourne, a tak jsme chtli, aby to zde také dokonil. Dianka zatím chodila do základní školy, a tak jsme usoudili, e Daniel a Dianka zstanou zatím se mnou.
 
David byl ze zmny nadšený. Tšil se na nové prostedí a do nové školy. Mezitím jsem se vydala na víkend do Canberry, mli jsme v plánu koupit domek. Stavní na Kolorám jsme museli pozastavit, i kdy u jsme mli schválené plány ke stavb a dokonce i výkopy na základy. Uvidí se v budoucnu, co vymyslíme. V Canberre jsme vidli ti domky a njaké pozemky. Ten víkend strašn lilo. Lilo prakticky od rána do veera. Vladimír nás zavezl k jednomu pozemku a tam jsme s autem zapadli do bahna. Tato situace vyešila osud pozemku. Nic takového nechceme. To by tak scházelo, aby se tam postavil dm a hrozilo mu, e bude pod vodou, kdy bude hodn pršet. Museli jsme ekat skoro dv hodiny na slubu, která nás pijela z bahna vyprostit.
 
Zalíbil se nám malý domeek s výhledem na hory. Na vtší stejn nebyly peníze. A ten výhled byl úasný a navíc nehrozí záplavy. Postupn jsme zjistili, e v Canberre vbec záplavy nepicházejí v úvahu, spíš ohn v suchém lét.
 
Vladimír se tedy s Davidem sthovali do domeku. Za chvíli ml ve škole plno kamarád, ale stýskalo se mu po bratrovi a seste. Jsou si velice blízcí u asi i tím, e jsou narozeni tak krátce po sob. Jsou dobí kamarádi.
 
as však opravdu rychle letí a najednou u to byl rok, co dva chlapi hospodaí v domku. Jednou za msíc jsme se všichni vidli. Buto pijeli do Melbourne, anebo já s Danielem a Diankou do Canberry. Vladimír konen získal práci, která vypadala, e bude na dlouho, a tak jsme zaali plánovat pesthování a slouení rodiny v Canberre.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 26.02.2019  15:02
 Datum
Jmno
Tma
 26.02.  15:02 KarlaA
 26.02.  14:08 ferbl