Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Emlie,
ztra Kateina.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Ses ani nerozhlídnul, ty vole!
 
Základní popis prudie obecného: vzteklý lovk s abnormáln vysokou hladinou testosteronu a egocentrickým vidním. Rozilování, nadávky a uráky povauje za svého koníka a pirozen si o sob myslí, e je geniální a neomylný.
 
Ale bume konkrétní. Takový prudi nap. vletí stovkou na pechod a ve z oteveného okénka: „Ses ani nerozhlídnul, ty vole!“ Bohuel práv na silnici se prudii projevují zdaleka nejh. Svým egocentrismem leckdy vyloen ohroují ivoty druhých. Provokují k adrenalinovému závodu, úmysln blokují, pedjídí zprava a na kiovatce vystupují z auta a mlátí druhým do okénka.
 
Ale ani mimo silnici to není o mnoho lepší. Na ulici vám prudi pokroutí ciferník, jestlie se ho ostýchav zeptáte, zda by nebyl tak laskav a netípl by tu cigaretu, kdy stojí na zastávce. A na internetu se prudi projeví jako jedinec, je tu vystavuje na odiv svou originalitu formou drsných uráek. Zkrátka tak nebo tak, prudi se kolem nás vyskytuje pomrn dost.
 
Moná se jich zdá víc, protoe jsou tak snadno rozeznatelní. Prudii se ve všech situacích chovají podle vzoru „já jsem neomylný génius a všichni ostatní a se zítra hlásí na vrátnici v Bohnicích“! Prudii se povyšují nad druhé, jejich názory pro n znamenají jen nicotné bzuení much.
 
Ironické na tom je, e ve skutenosti je to úpln naopak. Neschopnost prudi zvládnout komunikaci svdí o inteligenci nízké, nebo-li o tzv. emoní neinteligenci.
 
Zdaleka ideální stav by nastal, kdyby byl kadý prudi odchycen a pedveden nap. ped Radu moudrosti. Úkol Rady by spoíval v udílení trest. Poiny by se nejprve zjistily na váze híchu (zajistil by kníe pekelný). - Take jestli souhlasíte, pihlášky do Rady moudrosti posílejte nebeskou poštou doporuen. Pílohou ivotopis a úedn ovený rejstík špatných skutk – samozejm bez zápisu.
 
No, škoda e opravdu nejsme v pohádce a musíme se s tmi nenapravitelými híšníky a nelidy potýkat dál. Útchou nám me být jen to, e oni sami trpí pesimismem a škarohlídstvím, asto mají málo pátel a jejich vztahy také nic moc. Dleité nakonec je, abychom se sami nenechali jejich negacemi strhnout!
 
Zdroj:https://sindelarova.blog.idnes.cz/
Renata Šindeláová  
* * *
Foto: archiv autorky

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 10.09.2018  14:28
 Datum
Jmno
Tma
 10.09.  14:28 Bobo Renata .
 09.09.  21:14 Renata .
 09.09.  11:43 Jana Reichova
 09.09.  11:43 Jana Reichova
 08.09.  15:20 Von
 08.09.  09:41 Vclav
 08.09.  00:43 Ivan