Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Vladimr,
ztra Jana.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pankái v Sydney

 „Vy oba vypadáte jako chudákové odnkud z malikého státeku,“ íkal nám Slávek Šimek pi procházce v Sydney. Já i Jirka Krampol jsme mleli. Pro odporovat šéfovi? Slávek se na mne zadíval, jako by mne testoval:
„Pepo, ty vypadáš jako malej, upracovanej chudáek z Kladna. Zmuchlaná bunda z vetešnictví, sepraný díny a vlasy… radši nemluvím!“ mlel jsem. A potom došlo na Jirku Krampola. Ani on neunikl zvídavému zraku šéfa.

„Jiíek, to je to samý! Sportovní bunda, kterou našel nkde ve fitcentru, plátný kalhoty s lampasem a boty, kterým se stejská po kartái.

Vypadáš jako bezdomovec z Okoe“!“oba jsme mleli. Elen, která nás provázela tím krásným mstem, se usmívala. A Slávek se ješt ozval:
„To m si nikdo nesplete s ervíkem z Evropy. Jsem typ svtobníka! Kosmopolita!“ podívali jsme se s Jirkou na sebe. Mysleli jsme zejm na toté. Náš šéf ml na sob díny, zelený americký kabát, na krku kovbojskou kravatu, na hlav americkou kšiltovku a na oích tmavé brýle.  Musel jsem uznat, e proti nám vypadal opravdu zápaácky.  U telefonní budky nás míjeli dva australští pankái. Jeden ml v uchu  místo náušnice vidliku sandrik a ta mu ucho prodlouila o deset centimetr. Jeho kámoš ml ve vlasech zaesané kartáky na zuby nkolika barev. Oba mli mode podmalované oi. Zadívali se na Slávka, našeho svtobníka, zaali se smát a obcházet jej. Ten s vidlikou v uchu ukazoval prstem na Slávka a pronesl nco anglicky.

„Co to íkal?“ ptal se Slávek nervózn naší kamarádky Elen, kdy pankái odešli.

„To radši nechtj vdt,“ smála se.

„Jen se neboj, ekni mi to! Já pece humoru rozumím!“

„íkal: Hele, vole, to je ruskej špión!“
Svtobník zakroutil hlavou. Dlali jsme, e to neslyšíme. Po njaké plhodin jsme výrok pochopili. V australských kinech se hrál njaký film o ruských špionech. Na plakátech byla namalovaná postava hodn pipomínající našeho kamaráda.
 
Z knihy „Pojte se smát“
Josef Fousek
* * *
Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 10.07.2018  11:08
 Datum
Jmno
Tma
 10.07.  11:08 Vclav
 09.07.  19:37 Von