Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Darina,
ztra Berta.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Mormoni
 
Kdy jsem pišla jednou z práce dom, Vladimír sedl v obýváku a debatoval se dvma ern odnými mladíky, kteí mli na saku pipíchnutou vizitku „Elder“.
Oba Eldei byli vyslanci sekty vících mormon.
Jejich pedstavitel Joseph Smith z Utahu zaloil sektu po údajn nalezených destikách s písmem psaným Bohem a s výzvou, e musí poselství pedat lidem.
 
Návštvou jsem nebyla nijak nadšená, ty erné úbory se mn moc nelíbily, oba psobili superiorn a nafoukan, jako e jsou všeho znalí nebo njak tak. Vyzvídali, co se dalo, i jakou pijeme kávu.
 
Druhý den pišli znovu a pinesli mn kafe, základem je cikorka. Logrová erná káva, kterou tak s oblibou popíjím, e je podle nich moc nezdravá.
 
To u jsem se na Vladimíra zlobila, a je k nám u nepouští. A sama dojdu k názoru, e mn káva škodí, tak to je pravé a ne taková náhlá pevýchova.
 
Vladimír se však chtl dozvdt víc, co jejich víra obnáší a o co jim jde? Další den dokonce pinesl knihu mormon v eském jazyce. Nejenom e pišli chlapci, co chodili dív, ale na posilu pivedli i njakého zkušenjšího agitátora z Ameriky. Ten byl dost otrlý a drzý. Poruil nám, e si máme kleknout a e se budeme modlit, protoe potom prý budeme jíst moji bábovku a po bábovce nám budou promítat film o Josephu Smithovi a jejich svaté organizaci.
 
Tak to u bylo nco na nás oba dva. Hlavn pro Vladimíra, který návštvy vpouštl do naší pokojné domácnosti. Neklekli jsme, ale koukali jsme z gaue v sed na n ti, jak kleí a ve jménu mormon se modlí. Pak se jedla bábovka a následovalo promítání. Mli u nás v obýváku rozloený projektor a na stn povšené plátno.
 
Podívali jsme se spolen, ale kdy se na plátn objevily peníze, z nich církvi z msíního píjmu pichází 10%, tak to u jsme toho mli dost.
 
Já jsem se zvedla a odešla do kuchyn mýt nádobí.
 
Co se dlo dál, jsem ji ignorovala. Vladimír je slušn poádal, a odejdou a u nechodí. Pišli zase.
 
Otevela jsem jim pro zmnu já. hned jsem však chtla zavít dvee, ale jeden z chlapc tam dal nohu. To m rozzuilo k nepíetnosti.
 
Zaala jsem zvyšovat hlas a drazn jsem je ádala, a odejdou. Odešli a na druhý den jsme mli ve schránce dopis. Litovali Vladimíra a e prý se za jeho enu (tedy mne) budou modlit.
 
A snad jednou prý duševn dorostu a porozumím.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 24.11.2018  17:54
 Datum
Jmno
Tma
 24.11.  17:54 ferbl
 24.11.  10:28 Pokorn
 24.11.  09:00 Von