Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Petr,
ztra Svatopluk.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Mont a Manic
 
Montíek prý potebuje kamaráda, aby mu nebylo smutno,kdy jsou ve škole a my v práci, utrousil nejstarší Daniel. Dej u pokoj, prosím t, hlavn kvli tob máme takové velké psisko a te vymýšlíš dál. Sourozenci pomáhali Danovi vyprošovat a pemlouvat jeden pes druhého. No co o to, mít dva psy by byla pece jenom vtší legrace, a tak jsme jeden krásný slunený víkend cestovali z Melbourne na farmu do Weribee kupovat rotwailera. Ješt vtší obludu ne byl Mont.
 
Maminka rotwailera jich mla osm na výbr. Stalo se toté jako pi výbru golden retrivra Monta. Koupil se ten nejsilnjší. Byla zde nadje, e snad te u pro zmnu bude hlída, náš rodinný ochránce. Bda nkomu, aby si nco nekalého na nás dovolil. Montík jel s náma na farmu. ekal však v aut, a mu kamaráda vybereme. Dvouletý Mont ml ji své místo v naší rodin, byl rozmazlený, úpln zbavený všech psích instinkt. Musel se pekraovat, prost neuhnul tak, jak se vyhýbávali psi na vesnici u mojí babiky, kde jsem trávila prázdniny. Babika s ddou nemli as ani cítní njakou psí mámu nebo psího krasavce peskakovat. Pes byl na hlídání a hotovo.
 
Take kdy jsme v náruí pedstavovali osmitýdenní kuliku jménem Manic Montíkovi, Mont nahodil uraený umák a cpal se na zadní okno auta. Tváil se opravdu uraen. „No, Montíku, co to dláš, tohle je tvj nový kámoš, a protoe jsi starší, tak nám pomeš s výchovou.“ 
Manic dopadl stejn jako Mont. Na kadou návštvu se hnal s vyplazeným jazykem, aby je sladce olízl a jeho useknutý ocásek, ta jeho anténka, se kymácela rychlostí blesku. Trvalo to docela dost dní pemlouvání, domlouvání Montovi, a u toho nechá a pijme ho, protoe a se mu to líbí nebo ne, Manic bude u nás bydlet, stejn jako on.
 
Manic ral ostopéro a rostl do neuvitelné velikosti. Potkávali jsme psy stejné rasy na procházkách a stejn starý dorostlý pes byl o hodn menší ne ten náš. To samé bylo i s golden retriverem, Montem. Byl njak vtší ne ti ostatní. Dti mly radost, jak se hlídai nakonec skamarádili. Oba dva jenom nemon rali, váleli se, oivli jenom ráno a veer na procházkách, anebo kdy kadého vítali. Tak jsme se rozhodli, e budou muset nastoupit do školy na výcvik.
 
Bylo to nco strašného. Psi byli úpln šílení. Tam bylo od pouliních ratlík po vypstných papírák s rodokmenem tolik ps, e nikdo z nás, ani Vladimír psy nemohl udret pi dreze. Oba chtli všechna ta psiska jen oichávat a hrát si s nimi.
 
„Dejte nám pokoj s pevýchovou“, bylo od nich cítit na sto hon. Po jednomsíním kurzu jsme to vzdali a dál jsme trpli jen nevychovance. Milovali jsme je však k zbláznní. Do toho všeho nám ješt pibyl kocour Míša.
 

* * *
 
Míša
 
Dianka prohlásila, e to není férové, e se to jakoby rozdlí... prý Mont je Daniela, Manic Davida a ona e tedy nic nemá, take chce koku.
 
Koupil se kocour erno-bílý.
 
Míšu psi pijali velice dobe. Bylo to malé koátko, kdy jsme ho uloili mezi psy do jejich ohromné postele. Nedá se tomu íkat jinak, bouda to nebyla.
 
Vladimír jim koupil v bazaru takovou eleznou polici. Ta se na spodním podlaí vyplnila molitanem, kobercem a polštái. Asi tak dva metry široká i dlouhá a na výšku jeden metr. Takzvaná bouda se stechou – vrchní ást desky byla situovaná na dvorku, hned za kuchyní, z které se vycházelo na dvr. Mli jsme radost, jak zvíata spolu krásn vycházejí. Ti dti a tynozí kamarádi, to snad u staí, ne? Kdy padla zmínka o ptákovi v kleci, tak jsme dtikám vysvtlili, e ptáky je lepší pozorovat v pírod a e Míša by si teba na ptákovi pochutnal.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma