Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Oleg,
ztra Matou.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Taním mezi galaxiemi
 
Miluji tanec. V minulosti jsem zkoušela všerzné druhy a pístupy. Spoleenský, bišní, moderní scénický, tanila jsem kankán, salsu i zumbu – a vdycky jsem si to moc uívala. Ráda chodím na plesy i diskotéky. Nejvíc se ale vdycky vyádím doma. Kdy si taním podle svého. Bez pravidel. Kdy m nikdo nevidí.
 
A ped pár lety jsem zjistila, e i tento zpsob pohybu má svj název. íká se mu spontánní tanec, vyzkoušet a pijít mu na chu mete i na veejnosti pístupných akcích, a je to úasn oistná záleitost. Je to meditace v pohybu. Staí se jen ponoit do rytmu a nechat se jím nést.
 
Kdy taním a hýbu rukama, pipadám si jako pták. Kdy skáu a poskakuju, uívám si tu probuzenou vnitní radost, která pipomíná dtskou spontánnost. Kdy kroutím boky, vlním se jako had, zapomínám na páte, která mi najednou v pohybu pomáhá, místo aby m omezovala. Petovaná ramena ani krk m najednou nebolí. Vlním se jako listí ve vtru a kadý tón je jako kapka dešt, která mi stéká po tvái. Snáším se dol k zemi jako vloka, taním a pedstavuju si celý svt. Vesmír! Taním mezi galaxiemi, v pralese a na louce plné kopretin, balancuju na špiatém vrcholku hory a vbec se pitom nemusím bát, e bych mohla spadnout. Objevuju svou vnitní svobodu, svou fantazii. A co je hlavní, zapomínám, vygumovávám, resetuju. A kdy skladba i lépe celá jejich série skoní, cítím se osprchovaná tóny, vykoupaná svcenou vodou rytmu. Pokud jste to nikdy nezkoušeli, vbec se toho nebojte, zapomete na pedsudky a pošlete svou mysl do lázní. Moná vás na oplátku pekvapí svou pedstavivostí. Pokud máte velké zábrany, zante v tureckém sedu a uvolnte pi hudb jen horní ást tla. Zavete oi a nechte se hudbou vést. Pokud ovšem máte tu monost a chu, dobré je si to alespo jednou vyzkoušet s profesionálem pímo ve studiu.
 
Vhodnou hudbu najdete na Youtube nap.  pod heslem Rytmy zem nebo Cafe del Mal. Zaít je dobré nejdív s pomalejšími skladbami, postupn nabírat tempo. Záleí ale na vašem momentálním rozpoloení, nkdy to dlám úpln obrácen. Nejdleitjší je, aby se vám vybraná hudba líbila, take si sami zvolte svj styl.

 
 
Video z hodiny spontánního tance. Je to jediná lekce tance, na které si kadý taní zcela po svém. ádné kroky, ádné prvky, jen se uvolnit a pivolat si lepší náladu.
 
Zdroj fotografií, koláe: pixabay.com, Tiger Club Chomutov, Renata Šindeláová
 
Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 15.10.2017  17:37
 Datum
Jmno
Tma
 15.10.  17:37 Renata . :D
 15.10.  15:17 RYFUK
 11.10.  15:12 Von
 11.10.  12:14 ferbl