Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Martina,
ztra Drahomra.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Jak íst a zárove si u toho hrát
 
Dnešní dti umí sice u v pedškolním vku nainstalovat novu hru do poítae nebo vloit video na youtube, ale petení textu delšího ne je sms zpráva, to je pro n píliš velká námaha. Co s tím, íkáme si? Ptadvacet na holou USB kabelem nepome, zváit by se dalo hrozící embargo elektronických dat, ale zdaleka nejlepší by byl njaký magický kouzelnický rituál. Kadý, kdo by se tenáského nápoje napil, touil by se v miku knihovníkem stát.
 
Vymýšlíme moné nemoné. Poizujeme dtem e-knihy, ilustrované knihy, asopisy plné obrázk, slovní poítaové hry. Souasným moderním hitem v pojetí knihy je tzv. gamebook. Herní kniha. Na sudých stranách píbh, na lichých úkol.

Kdo chce pokraovat ve tení, musí nejprve vyluštit hádanku. Gamebook je zpsob, jak íst a zárove si u toho hrát. A teba také jak se vzdlávat a nevdt o tom. Škola hrou, íkával Komenský – a u tehdy ml obrovskou pravdu. lovk si nejlépe pamatuje to, co pijme jakoby mimodk, ne co je mu tlueno násilím do kebule.
 
A pesn proto se minulý msíc do tohoto svta plného dtí, které nemají zájem o tení, narodila kniha Ztraceni v rudolfinské Praze. Není to obyejná kníka, je to práv gamebook. Spousta úkol s obrázky, aby dti kniha více bavila. Aby jim dala víc ne jen to tení. Knihou provede malé tenáe dobrodruný píbh Vojty a Klárky, kteí se náhodou ocitnou ve zlaté Praze v dob Rudolfa II. Kníka je urena pro dti 9 – 13 let, ale chytne i dosplého s hravou duší.

Take rodie, prarodie, tetiky a strýcové, vyzkoušejte to se svými dtmi, vnouaty, synovci a neteemi. Pokud nechcete knihu kupovat, zeptejte se na ni ve vaší knihovn. Budu ráda, kdy mi pak dáte vdt, jak se vám líbila v knize návštv na mém webu (http://literarnistrom.cz/?page_id=85).
 
Recenze knihy
 
Ukázky z knihy
 
Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
 
 Datum
Jmno
Tma