Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Milue,
ztra Dominik.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

A pjdu zase
 
Esoterika se rozrstá svtem, a tak jsem se jednoho dne rozhodla, e pjdu s dobou a pihlásila jsem se v rámci zachování duševního zdraví na jógu. Potebuji si po celém dni také trochu odpoinout… Abych to mla levnjší a také abych byla dost motivovaná, zakoupila jsem si rovnou permanentku na celý rok, ím jsem utratila vtšinu úspor na nové pneumatiky (no co, na tch ojetých zimních to v lét vydrím). Ze zbytku penz jsem si koupila pkn padnoucí slušivý úbor, podloku – a mohla jsem vyrazit!
 
Hodina zaala pohodov. Trochu jsme se protáhli, rozdýchali, cítila jsem, e se mi to bude líbit. as se nenápadn zpomalil, z reprobeden mi pomalu plynula do uší relaxaní muzika. Bylo to fajn. Po úvodu pišlo pár prvních ásan. Fyzicky jsem zatím postaovala, zato jsem se pestávala orientovat v názvech. Nádechem do housenky, výdechem do kobry. Potebovala bych zoologický slovník!
 
Kadou chvíli si uvdomuji, e u zase zapomínám dýchat. A do podklíku, íká cviitelka. Marn hledám tu oblast na svém tle. A je ráda, e si obas, kdy zaínám modrat, vzpomenu, kde mám nos! Soustedím se! Je to pekelná práce, tyhle zpomalené pohyby, tyhle neuviteln dlouhé výdre! Pomalu se pesouvám do pozice stechy a cítím, jak mi po ele stéká kapka potu. To dokazuje, e potit se mou i elvy! Pot ze m stíká i v absolutní nehybnosti, staí jen snaha udret tlo v urité poloze.
 
Lektorka je velmi laskavá, po nároných pozicích bojovník nás nechá celou minutu odpoívat v pozici stechy. Odpoívat? Dlá si srandu? Mozek se mi odkrvuje, ruce mi tuhnou. Tlo se mi zaíná od ramenou nezvladateln tást. Hádám šestý stupe Richterovy škály. Peháním, asi jen pátý, dol padá toti jen moje stecha! A to u si cviitelka všimla, e mi zadek nezadriteln klesá dol a vzala si na m popruh. Trochu se bojím, e m s ním petáhne jak líného kon, ale provlékla mi ho kolem kylí a šup, prdel mi vytáhla a ke stropu. Te mám kostr tak vysoko, e mi záivka na strop zaíná propalovat mé zánovní elasáky. Pak máme konen dovoleno pejít do jiné pozice. Uf! Ješt e u ta minuta odpoinku skonila!
 
Tak to byl teda relax! Zítra si budu muset petíená místa natírat kafrovou mastí. U te nkterá z nich cítím. A pak ješt zítra musím… no jo, ván jsem pi cviení na všechny své povinnosti zapomnla. Pedtím jsem si dokola omílala záznamy ze svého diáe, ale celou hodinu jsem od toho mla pokoj. Celou hodinu! No, nebylo to fajn? Bylo! Moc fajn. Dobrá, tak tedy nebudu tu roní permanentku zatím prodávat. Naopak si koupím odolnjší elasáky a pjdu zase. Protoe i kdy nikdy nebudu perfektní housenka a stecha mi vdycky spadne, s tou vyištnou hlavou se mi bude ít mnohem líp.
 
Zdroj foto: pixabay.com (autor Jesslef), Tiger Relax Club Chomutov
 
Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 26.07.2017  17:08
 Datum
Jmno
Tma
 26.07.  17:08 Von
 26.07.  11:42 Ivan
 25.07.  14:55 Terezie erbkov
 25.07.  06:07 Bobo :-)))