Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Filip,
ztra Valdemar.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Rové šaty
 
Jednoho krásného dne jsem se oblékla do šat a pomalu si vyšlápla pro dti do školy.

Jak si to tak šlapu lehkou chzí po chodníku, auta projídjící kolem mne troubila, mui vystrkovali hlavy z okének, pískali a pokikovali. Nevdla jsem, co se dje?! Otáela jsem se za sebe na všechny strany... no doopravdy troubení patilo mn!

Pro ale?

Vyzvedla jsem dti ze školy a u si vykraujeme zpt k domovu. Dlo se toté a dokonce se v autech otáely i eny. idi autobusu, co projídl kolem, málem zpsobil havárii s osobním autem, jak se mu nade mnou protáely panenky.

 
    
Z pomalé chze se stal skoro bh, jak jsem se snaila dostat se co nejdíve dom, a dti následovaly. Z domu jsem zavolala známé, která ila v Austrálii od roku 1968, a moji píhodu jí vysvtluji. Ptá se, co jsem mla na sob? íkám, e šaty. Ona na to: "No tak to ses asi vyšvihla a idim ses líbila." Namítám, e toto v takové míe není pece moné.
 
Za pl hodiny byla Jarka u nás a e jí musím ty šaty ukázat. Pinesla jsem je na ramínku ze skín jako njakou svátost. Jarka vyteštila oi a povídá: „Kdes to, prosím t, vzala?“ já jí odpovídám, e to bylo v jednom pytli, co jsem dostala jako dárek od krajan. Jarka se smála jako pominutá a dlouho trvalo, ne se k mým šatm vyjádila.
 
„Tak ti, holka, musím íct smutnou zprávu. To nejsou šaty, ale noní košile. Copak ty to nepoznáš?“ nepoznám, jak mám poznat? V eskoslovensku jsem znala úpln jiné noní košile a ty jsem od šat rozeznala. Tahle noní košile, kterou jsem zamnila za šaty, byla z bavlny jako jsou trika. Byla dlouhá, s ramínkama, rozparky mla na obou stranách a do poloviny stehen, na pedním díle od délky a po prsa tmavý rový panter. Pohádkový 'Pink Panter'. Málem jsem se sloila, kdy jsem si uvdomila a pedstavila sama sebe, jak na vysokých podpadcích, s kabelkou si vykrauji v noní košili sydneyskými ulicemi. Lidé mne museli mít za blázna a urit litovali mé dti, co to mají za podivnou maminku.
 
Jarka se divila a já se z toho málem rozbreela. Chtla, abych si to, co jsem mla na sob, znovu oblékla a pedvedla se jí. Potom u mn do pláe nebylo. Smály jsme se ob celý veer. Kdykoli si na píhodu s rovými šaty vzpomenu, anebo ji nkde vyprávím, stále se tomu nkdo s chutí zasmje.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 19.04.2017  11:51
 Datum
Jmno
Tma
 19.04.  11:51 Von