Triky jak chòapnout štìstí
Ji¾ desítky let, staletí ba tisíciletí se nespoèetné kvantum jedincù sna¾í ulovit kus poøádného ŠTÌSTÍ.
Rady bývají všelijaké:
nosit minci v ruce
ovívat se vìjíøem
nechat koštì za dveømi
klíè v kapse
špendlík na obleèení
brka na létání
koupat se nahý
Kdy¾ podrobnì prozkoumáme uvedené symboly, zjistíme, ¾e si mù¾eme pøivolat ne jedno, ale dokonce mnohonásobné štìstí.
Jen si vezmìme nošení zlaté a støíbrné mince v ruce, která nám má pomoci získat to nejlepší v jednání ohlednì penìz èi práce. Za prvé mù¾eme být š»astní, ¾e nám díky zpoceným dlaním nevyklouzne ještì pøed schùzkou.
Za druhé - štìstí, ¾e nespadne neúplatnému budoucímu šéfovi pod nohy, to by nás nemilosrdnì vyhodil za úplatkáøství.
No a štìstí èíslo tøi – snad nás kvùli tomu støe¾enému bohatství nikdo cestou nepøepadne a neublí¾í.
Ovívání vìjíøem má té¾ pøinést štìstí, ale ouha, nesmíme se ovívat vlastní rukou. Tak¾e štìstí, kdy¾ se¾eneme pracovitou posilu, nejlépe zdarma, nebo ¾e si pøi trénování ostatních èástí tìla na ovívání nepøivodíme trvalou invaliditu. Nošení vìjíøe v tašce nám navíc zajistí opo¾dìní stárnutí. Nikde se ale nepíše, na jak dlouhou dobu, mo¾ná to nebude stát ani za øeè tahat se s ním stejnì jako s deštníkem v kabelce èi naopak stárnutí se opozdí tak dlouho, ¾e nás nebude bavit být vìènì mladým, aktivním a novinkami hýøícím èlovìkem.
Koštì postavené vzhùru za dveømi domu odsune z pøíbytku èarodìjnice, zlé duchy a nechtìné návštìvy. No, ruku na srdce, co kdy¾ dùm zùstane úplnì prázdný? Navíc hovoøíme o štìstí, pokud si ho na uvedeném místì nìkdo všimne a obèas zamete dvùr èi ho neznámý vetøelec v noci nepovalí a my se o nìj ráno nepøerazíme. Nebo naopak jsme rádi, ¾e ho nikdo dennì neodnáší, proto¾e koš»ata se u¾ dávno nepletou z vlastních vrbových zdrojù, ale stojí víc ne¾ denní výdìlek na osobu.
Klíèe patøí k nejmocnìjším amuletùm, které existují. Aby ne, kdy¾ otevøou tøeba i poklad. Doporuèují se nosit klíèe ¾elezné a co nejvíce staré. Je dobré je nosit v pravé kapse kalhot, v tašce, nebo zavìšené na krku a pevnì zmáèknout, pokud chceme, aby se na nás EŠ usmálo.
Pro nás je štìstí, pokud nìjaký starý a nerezavý klíè doma vyštracháme a nezjistíme, ¾e jsme si posly štìstí dávno vyhodili pøi jarním úklidu. Dále máme štìstí, pokud nás velmi rezavý klíè nepoznamená a nìkdo nás pak dle znamení na dlaních neoznaèí za spojence ïábla èi obyèejnou starou zrezivìlou babu.
Špendlíky na saku èi na kalhotách nám pomù¾ou vyhrát hry osudu. Také prý máme štìstí, jestli¾e najdeme jeden na zemi a hlavièka míøí k nám. Nicménì pokud najdeme špendlík v obráceném stavu, tedy hlavièkou od nás, máme ho nechat tam, kde je, proto¾e by mohl štìstí ve zlo obrátit. No, a tak se mù¾eme modlit, ¾e doèista nezapomeneme, kde le¾í, proto¾e pokud na nìj šlápneme bosí... ach jo.
Pøed tím, ne¾ nasedneme do letadla, doporuèuje se vzít do cestovní tašky pár holubích per. Ano, nastane opravdové štìstí, pokud se díky nim promìníme pøi leteckém neštìstí na ptáka a odletíme tam, kam jsme chtìli, a ne na onen svìt.
No a posledním nosièem štìstí je vstup do moøe, øeky, rybníka èi koupalištì v nahém stavu. A to je hotové štìstí, kdy¾ nás nìkdo tajnì nevyfotí a nepošle neupravenou fotku do lechtivých èasopisù s poznámkou „Štìstí, ¾e tohle nemáte doma!“
Ale co, nakonec jedno dobré znamení – pøekvapíme autora fotografií, kdy¾ se koupe sám nahý. Zaruèuji vám, ¾e u¾ si pøíštì nic nedovolí a vy budete mít další štìstí, proto¾e vás neudá za šmírování.
A na závìr rada, samozøejmì š»astná, nachytejme štìstí a chòapnìme ho! Kdekoliv a v jakékoliv formì, proto¾e štìstí nás stále obklopuje, a tak nebuïme zoufalí, kdy¾ má podobu tøeba drnèícího budíku, proto¾e máme štìstí, ¾e ho vùbec slyšíme.
Toti¾ - a¾ to dìsné ranní zvonìní nezaslechneme, potom, milí ètenáøi, snad š»astnì míøíme do nebe a ne do pekla díky naší celo¾ivotní nespokojenosti z marného hledání...