Klášterní kostel v Oboøišti
František Ignác de Preé (asi 1702–1755), barokní stavitel, byl ¾ákem stavitele Františka Maxmiliána Kaòky a spolupracovníkem Kiliána Ignáce Dienzenhofera. ®il v Praze, ale pùsobil po celých Èechách. V Knize mìš»anské Starého Mìsta Pra¾ského èteme: „Preé František – zedník, pøedlo¾iv vysvìdèení Františka Maxmiliána Kaòky, mìštìnína a úøadu deseti soudcù Starého mìsta Pra¾ského assessora (vìku 51 let) a Hynka Františka Polstera, mìš». St. M. P., stal se mìš»anem St. M. Pr. 20. bøezna 1726.“
K jeho nejznámìjším stavbám patøí spolupráce s Dientzenhoferem na na mariánském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Pøešticích v letech 1750 a¾ 1775, Colloredo – Mansfeldský palác na Zlatém køí¾i v Praze z roku 1740, klášterní kostel v Oboøišti, èi mramorový oltáø v Rokycanech.
V letech 1751 a¾ 1755 byla podle jeho projektu pøestavìna kaple sv. Jana Nepomuckého v Køinci. V té dobì se v tomto regionu Preé podílel na nìkolika dalších církevních stavbách: velký oltáø v kostele v ®erèicích u Dobrovice, kostel v Rejšicích, kostel v Semèicích.
Køinecký kronikáø Rudolf Jordán Vonka napsal do Pamìtní knihy mìsteèka Køince: „Dne 12. kvìtna 1755 zemøel v Køinci – zaopatøen sv. svátostmi – pan František Ignátius Preé, mìš»anosta Starého Mìsta v Praze, stavitel kostelù na panství Valdštejnù, spolupracovník Diezenhofrùv. Mrtvé tìlo pohøbeno v kryptì chrámu. Bylo mu 53 let. Za tuto zprávu dìkuji panu Františku Pra¾ákovi, osobnímu dìkanovi v Køinci. Matriky úmrtní od roku 1747.“