Pojďte s námi do bijáku aneb Kino, biograf, bijásek
Máte zrovna volnou chvíli, kousek vzácného času? Stačí se jen v pohodlí posadit a kliknout na odkaz krátkého filmu, který je vždy po ruce. Iluze velkofilmu nás uvede do seriálu amatérských snímků z různého prostředí, nevypulírovaného profesionální úpravou a dokonalou technikou.
Nabídne vám prostý námět, jaký zažíváte denně při své práci, při životě rodiny a běžných starostech. Ukáže vám na místa, kde jste ještě nebyli, nebo jste je shlédli poněkud jinak a upomene vám pohledy vašich vzpomínek z fotografií, které jste při cestování nasbírali.
Poslechnete si hudbu, která vás uklidní nebo uvede do příjemné nálady s pohledy na památky a významná místa naší země. To vše můžete spatřit v novém seriálu amatérských snímků, které mimo dobré nálady přinesou i plno inspirace. Dopřejme si prosté krásy a poutavých pohledů na Senior tipu.
* * *
Romanbaths – Římské lázně
Film vás zavede na významné, turisticky velmi oblíbené místo ve Velké Británii, do římských lázní ve městě Bath v okrese Somerset. Lázně založili Římané po jejich vpádu do Británie. Původní sídlo a chrám bylo nazýváno po keltské bohyni Sulis ve spojení s římskou bohyní Minervou. Po odchodu Římanů zůstaly z lázní jen ruiny, které na několik staletí přikryly nánosy země a nová zástavba. Projděte si prostory a památky, starověké dědictví, které užívali Římané již před dvěma tisíciletími.
Mezi filmy, kde se nestačíte ani usmát a překvapí vás konec, tak zvané minutové, právem patří film V lázních, talentované paní Dany |Kubátové, za který obdržela v mezinárodní soutěži Humor v amatérském filmu, 1. cenu v kategorii – minutový film. V tomto 53. ročníku soutěže HAF můžeme připomenout i její film Nešika, za který zde získala 2. cenu. Její jemný humor s velmi působivou pointou si získává oblibu i v řadě jiných soutěží. Parodický obsah a pocitové působení obrazu i dialogů není laciné podbízení, ale podává na humorném základě lidské slabosti i myšlenky.
Poutníče – postůj! Snad takhle nějak by měla znít upoutávka na krátké zastavení u filmu Ing. Jana Vačleny, člena jednoho z nejstarších filmařských klubů, založeného v Praze již v roce 1935. Film ukazuje, co dokáží neprofesionální filmaři svým nadšením a zaujetím pro zpracování nejen jednoduchých žánrů, ale i historického dokumentu. Vrací nám vzpomínku na neštěstí z roku 1916 do místa, které je dnes již jen kulturní památkou. Film je také dokladem zvládnutí kamery a režijní práce s kolektivem neprofesionálního štábu i herců.