Knížka, o které zde mluvíme se jmenuje RONNIE a napsal ji Ronnie O´Sullivan ve spolupráci se Simonem Hattenstonem, což je novinář působící v anglických novinách The Guardian.
Protože tato kniha nebyla přeložena do češtiny a Zdena není překladatelka, rozhodla se knihu RONNIE převyprávět. Některé citace přeložila doslova, jiné části zestručnila nebo vynechala. Jejím cílem bylo seznámit vás s obsahem a představit vám jednoho z nejoblíbenějších snookerových hráčů současnosti.
Ronnie vyhrál svůj první turnaj, když mu bylo 9 let. Byl to jen malý turnaj v místním klubu, vítěz měl získat trofej a volné hodiny u stolu. Bohužel řekli, že žádnou trofej nemají. Ale slíbili, že jí dají udělat.
Píše:„A já čekal a čekal. Trvalo to 2 měsíce, už jsem nevěřil, že někdy přijde. Pořád jsem se ptal a oni jen slibovali. Až jednoho dne, seděli jsme v klubu a ta mizerná, malá trofej dorazila. Jeden ze starších hráčů mi řekl, když dostanu trofej, musím ji políbit. A ukázal mi jak. Smál jsem se, nikdy se mi to nelíbilo a nyní to dělám jen kvůli fotografům a snímkům. Ale miluji trofej držet, zvednout ji, dotýkat se jí a dívat se na ni. Vždycky jsem byl do trofejí blázen. A byly pro mě důležitější než peníze. O pár let později, když mi bylo 14, vyhrál jsem 500 liber na turnaji v Leedsu. A opět, nedali mi trofej. Stál jsem tam rozzlobený a myslel si kde je něco, co by mi toto vítězství připomínalo? Peníze utratím, ale chci něco na památku. Přišel jsem domů na pokraji slz a kvílel jsem - mami, oni mi nedali trofej. Vyhrával jsem první turnaje, ale moje chování se nezlepšovalo. Míval jsem špatné nálady a když nebyl otec přítomen, nadával jsem a sakroval, když jsem minul kouli. Samozřejmě mu řekli, že není možné, aby se tak malý kluk takhle vyjadřoval. Před nimi mi nic neřekl. Ale když jsme jeli v autě domů řekl - příště když přijdu do klubu, nechci podle výrazu tvé tváře poznat, jestli vyhráváš, nebo prohráváš. Budeš mít na tváři "mrtvý" výraz. Samozřejmě měl pravdu, poslechl jsem ho. Zlepšoval jsem svůj postoj. Musel jsem se naučit sedět tam, soustředit se, zatímco můj soupeř byl u stolu. Vyvarovat se ukázat mu, jak jsem rozčilený. Dnes je moje chování sotva nejlepší na světě, ale je tisíckrát lepší, než bývalo. Když prohraju, často řeknu něco hloupého, ale zjistil jsem, že každý, kdo miluje hru stejně jako já, dělá tento druh poznámek. Ale můj temperament se projevoval jenom ve snookrové hale. Ve škole jsem byl docela plachý. A nenáviděl jsem školu. Nenáviděl jsem ráno vstát, obléknou se a jít tam, protože jsem věděl, že tam stejně nic dělat nebudu. Jenom mě zdržovala od snookeru. Jediné co mě zajímalo, byla práce se dřevem. Nicméně, jakkoli jsem školu nenáviděl, nikdy jsem si nedovolil jít za školu. Věděl jsem, kdyby se to táta dozvěděl, následoval by tvrdý výprask.
Když jsem dospíval a lidé říkali, že mohu být snookrovým šampionem, nikdy jsem nemyslel na peníze za vítězství. Hlavně jsem chtěl být v televizi. Chtěl jsem jít po ulici a slyšet lidi šeptat " podívejte, to je ten snookerový hráč" a přišli by ke mně a potřásli mi rukou. Snil jsem o čase, kdy odejdu ze školy a budu moci jít do nočního klubu a děvčata mě budou obdivovat.
Přijdou ke mě a řeknou "Ó, ty jsi ten Ronnie O´Sullivan, a co budeš dělat zítra a půjdeme spolu na večeři?" Snil jsem o situaci, kdy nebudu muset dělat první krok a říkat hlouposti. To je důvod, proč jsem chtěl být slavný. Protože jsem nebyl dost dobrý v komunikaci s lidmi a myslel si, že tak by to mohlo být snazší“.