Střední odborná škola umělecká a gymnázium prezentuje v prostorách Ostravského muzea ve dnech 17. 4. – 31. 5. 2007 práce svých studentů v rámci výstavy nazvané Cesta ke šperku.
Výstava má ilustrovat vznik šperku od rozvahy nad zadaným témat a počátečních kreseb až po závěrečný kresebný návrh a realizovaný šperk často směřující výtvarným přesahem k designu. Výstava také ukazuje vývoj schopností studentů od prvních počátků řemeslné práce v mosazi, plastech a jiných materiálech přes zvládnutí obtížnějších zlatnických technik až k závěrečným klauzurním a maturitním pracem ve stříbře s použitím drahých kamenů. Základem prezentace školy na této výstavě jsou maturitní práce studentů, které mapují vývoj školy během čtrnácti let její existence.
Zájemci o studium Výtvarného zpracování kovů a drahých kamenů i nově otevřeného Gymnázia s esteticko‑výchovným zaměřením jsou stále vítáni.
Olga Slámová
Střední odborná škola umělecká a gymnázium, s. r. o.