Pyramida k rozjímání i pro zdraví
Jistì se mnou budete souhlasit, ¾e mezi nejzajímavìjší a zároveò nejzáhadnìjší stavby svìta patøí egyptské pyramidy. Ne nadarmo byly zaøazeny mezi sedm divù svìta a dodnes všechna jejich tajemství nebyla odhalena.
U¾ jako kluk jsem doslova hltal kní¾ky, které o nich psaly - byla to napøíklad kniha pana Zamarovského "Jejich Velièenstva pyramidy". A nakonec se mi poštìstilo je v Egyptì èasem i navštívit, podívat se dovnitø, a dokonce na jednu z nich i kousek vylézt, ne¾ mì odehnal nevrlý strá¾ce a pohrù¾ka jeho bièem. To ale a¾ po mnoha letech.
Mezitím ještì jako kluk jsem mohl v dobì hluboké totality obdivovat malou pyramidu, která se najednou objevila za výlohami obchodù a mohl si ji za pár korun koupit ka¾dý. Dal si ji patentovat jistý èeský vynálezce - a ta pyramida zázraènì ostøila ¾iletky, malé nù¾ky nebo no¾e, které se pod ni vlo¾ily. Velice mne to zaujalo, ovšem já se tehdy ještì nemusel holit, a tak jsem si tu pyramidu nekoupil. Vzpomnìl jsem si na ni a¾ pøed pár lety, kdy se o zvláštní síle pyramidální energie zaèalo znovu psát a kdy jsem si mohl pyramidu sám sestavit z modelu v jednom z èasopisù.
Kupodivu fungovala, ostøila mi a dodnes ostøí rotaèní frézky holícího strojku, nù¾ky i no¾e. A tak jsem pøivítal se zájmem zprávu, ¾e pyramidální energie má zøejmì velmi kladný vliv i na lidský organismus, ¾e harmonizuje energetická centra v tìle, pomáhá likvidovat energetické bloky a nastartovat v tìle sebeléèivý proces. Roztáèí tzv. èakry a tím dochází k odstranìní psychosomatických potí¾í. Jednoduše øeèeno - nabíjí èlovìka energií, která je pro nás potøebná a která nás udr¾uje v dobré kondici. A zjistil jsem, ¾e mo¾nost si to vyzkoušet máme u¾ i u nás v Èeské republice, na Èeskomoravské Vysoèinì, kde takovou pyramidu nechal podle svých návrhù a propoètù postavit známý astrolog a léèitel pan Emil Havelka.
Píše se rok 2016. Z Jihlavy, odkud jsem tam zamíøil, je to zhruba 27 kilometrù pøes kopce a lesy Vysoèiny, kdy se pak nakonec pøede mnou otvírá malebná krajina s nìkolika rybníky a nad jedním z nich bìlavá stavba pyramidy. Jen na dohled je nedaleký mìstys Bohdalov s pìkným kostelem a námìstím, kde typická stylová hospoda nabízí návštìvníkùm staroèeská jídla.
Ale já vjí¾dím do parkovištì u pyramidy, která se mi zdá na pohled docela malá. Ale není. Pøi své rozloze pøes 19,5 metru a výšce 12,5 metru v sobì pojme v pøízemí recepci a prodejnu s mnoha produkty z rakytníku - èaji, d¾usy atd. A také s "pyramidální vodou", která je prý nabita pyramidální energií a která pøivádí energii do tìla. Osvì¾uji se lahodným d¾usem z rakytníku a pak u¾ mohu vystoupat nahoru.
Jak jsem byl informován, byla pyramida postavena bez pou¾ití høebíkù èi jakýchkoli kovových spojù, které by rušily. Pod jejím vrcholem je umístìn velký krystal køiš»álu. V horní èásti pyramidy je ètrnáct lehátek, kde se medituje a relaxuje zhruba 30 minut. A mohu potvrdit, ¾e je to doba, kdy se èlovìk mù¾e oprostit od starostí všedního dne a problémù a soustøedit se jen na pøíjem energie odkudsi z vesmíru anebo jen odpoèívat a vnímat klid a pohodu, vdechovat vùni døeva a myslet na les a krajinu kolem.
Ta blízká je krásná a hodná návštìvy. Samozøejmì pøedevším okolní lesy, v létì rybníky a pro milovníky historických památek blízký ®ïár nad Sázavou. Já teï vyu¾ívám toho, ¾e mám ještì trochu èasu a vydávám se do poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoøe u ®ïáru. To je skuteènì zá¾itek.
Kostel byl vybudován roku 1722 podle projektu J. B. Santiniho a je pokládán za jeho vrcholné dílo. Není mo¾né tady neobdivovat jeho nádhernou práci, zalo¾enou na symbolickém èísle 5 - oltáøù, kaplí, zlatých hvìzd - prostì krása, která uchvátí a která nemá obdoby. Pøi prohlídce kostela a okolí zjiš»uji, ¾e kupodivu pominuly alespoò pro dnešek všecky starosti a bolesti, ¾e se cítím nìjak lépe a oproštìn od starostí, které nás obklopují. Ale právì tohle je asi cíl rozjímání a relaxace i pod pyramidou, kde opravdu cítím prùnik energie do tìla jako vpichy drobných jehlièek do dlaní a chodidel... Samozøejmì - nìkdo víc, nìkdo ménì. A nìkdo tøeba vùbec. Ale to u¾ zále¾í asi i na tom, s jakou vírou a vùlí sem pøicházíme. Jako ostatnì kamkoli. Já v její sílu a moc teï u¾ vìøím.