To, ¾e reklamy pøehánìjí, èi dokonce nám l¾ou jsme si ji¾ zvykli, ovšem to, ¾e nám obèas zapomenou sdìlit podstatnou informaci, si ještì nìjak neuvìdomujeme. Napøíklad všichni jsme pøesvìdèováni, ¾e kdy¾ doma pou¾ijeme osvì¾ovaè vzduchu, tak se zbavíme zápachu a ještì se k nám dostaví jarní louka, pøípadnì moøský pøíboj. To, ¾e se zápachu nezbavíme není a¾ tak dùle¾ité. Mnohem horší ale je fakt, ¾e si do vzduchu, který dýcháme, pouštíme jedovaté emise a to konkrétnì benzen, který je prokázaným lidským karcinogenem, a mù¾e vyvolat i urèité druhy leukémie. Mù¾e to být také toluen, silnì neurotický aromatický uhlovodík, dále xyleny a styreny, potenciální lidské karcinogeny, karcinogenní polycyklické aromatické uhlovodíky (PAU) a musk slouèeniny, podezøelé z toho, ¾e mají negativní vliv na reprodukèní systém.A tak jsme pøekvapeni, ¾e nás bolí hlava, máme dýchací potí¾e, vyskytují se u nás a v naší rodinì alergie.
Tak co tedy s pachy? Kde hledat øešení? Není tøeba chodit daleko. Jako v¾dy nám ho nabízí sama pøíroda. Pøed mnoha léty se jeden dobrodruh vydal do australské buše a od domorodých aborigincù se nauèil, jaké zázraky umí extrakty eukalyptu, kterých je v Austrálii více ne¾ 600 druhù, citrónovníku a ostatních australských rostlin. Poté 17 let pracoval na vývoji pøípravkù, které vyu¾ívají vhodné kombinace extraktù k úèinnému odstranìní (neutralizaci) pachù a pøes tuto skvìlou vlastnost jsou naprosto neškodné lidskému zdraví i ¾ivotnímu prostøedí. V Austrálii pomáhají ji¾ øadu let a nyní máme mo¾nost vyu¾ít jejich skvìlé vlastnosti i my Evropané. Podle pùvodní receptury z dová¾ených surovin jsou nyní vyrábìny i v Èeské republice pod výsti¾ným názvem „Likvidátor pachu“.
Chováte svoje zvíøecí miláèky v bytì nebo vám návštìva pøátel na rozlouèenou zanechá cigaretový pozdrav? Nezoufejte!! Bez obav o zdraví své, svých blízkých i svých zvíøecích miláèkù mù¾ete na odstranìní pachù v domácnosti, na textil, obuv i jinde jednoduše pou¾ít nìkterý z nabízených druhù likvidátoru. Není tøeba mít obavy pou¾ít je na jakékoliv textílie a povrchy, ani¾ by narušily jejich strukturu, èi zanechaly skvrny.