Velikost textu: normální | zvìt¹it | zmen¹itInternetový magazín nejen pro seniory  

Navigace

Svátek
Dnes slaví svátek Emílie,
zítra Kateøina.

Mù¾ete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
U¾ivatel: nepøihlá¹en

Více informací o klubu a èlenství v nìm se mù¾ete dozvìdìt na stránkách na¹eho klubu.

Anketa
Náv¹tìvníci stránek - vìk náv¹tìvníkù. Dìkujeme za hlasování!
 
 
 
 

Statistika



Podporují nás
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydává: Spoleènost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Energie pyramid 
 
Egyptské pyramidy jsou stále obklopeny tajemstvím. Nìkterá se u¾ podaøilo vyøešit, ale stále trvají debaty archeologù, proè byly postaveny. V ¾ádné se nenašly mumie faraónù, sarkofágy ano, ale prázdné. A navíc je tu otázka, jak je dokázali postavit s primitivními stavebními pomùckami, bez jeøábù a podobných vìcí, které jsou dnes naprosto bì¾né.
Zejména Cheopsova pyramida se zaslou¾ila o jeden veliký šok pro odborníky. V roce 1989  zveøejnili výsledky výzkumù uvnitø pyramidy. Zjistilo se tehdy, ¾e ka¾dý pøedmìt, ulo¾ený do nitra této obøí stavby, vykazuje neznámé energetické pole, jím¾ je obklopen,  které nemá elektromagnetickou povahu. Tato energie se orientuje pøesnì severoji¾ním smìrem a vá¾e se na magnetické pole Zemì. Energie neproniká ven, odrá¾í se zpìt a vykazuje vlastní stabilitu. Nejvìtší kumulace energie byla zjištìna pøesnì v místech, kde se nachází královská hrobka se sarkofágem. Odrá¾ená energie mìní povrchovou strukturu kovù, v organických látkách dochází ke ztrátì vody, èím¾ vzniká pøirozená mumifikace. Jaká energie v pyramidì pùsobí vlastnì nevíme. Je to druh, kterou lidský mozek vysílá napøíklad pøi telepatii. Tu ale nevykazují jiné pyramidy v Gize. Ty ale byly postaveny z výraznì menších kamenù, nìkde byly dokonce pou¾ity cihly z nilského bahna.
 
Povrch Zemì je neustále pod vlivem dvou protichùdných sil: zemské a kosmické. Tyto síly spolupùsobí, udr¾ují rovnováhu, harmonii a ¾ivot na Zemi. Kdy¾ se tato rovnováha poruší, vznikají nemoci a pøi vìtším narušení pøírodní katastrofy.
 
Výzkum pyramid probíhal nìkolika smìry. Èeský in¾enýr Karel Drbal, radiotechnik, ve 40. letech 20. století objevil, ¾e lepenkový model pyramidy mù¾e ostøit ¾iletky a dostal na to i patent, na nìj¾  musel èekat deset let. Další mo¾nosti se ukázaly pøi vysušování organických hmot, pøevá¾nì potravin, v zabraòování plesnivìní a hnití, èili pøírodní konzervaci, sušení bylin, zvýraznìní chuti nìkterých potravin a nakonec došlo i na léèebné úèinky. A výsledkem bylo zjištìní, ¾e pyramida není pouze doklad  velikášství faraóna, èi extrémní umìlecké dílo.
 
Zøejmì jde o obrovský tvarový záøiè, který ovlivòuje urèitou oblast. Energie není v celé pyramidì stejná, v dolní èásti pùsobí negativnì, v prostøední neutrálnì, a horní èást pùsobí pozitivnì. To vše se zaèalo vyu¾ívat v léèení. Mù¾e posilovat organismus, imunitu, zmíròovat bolesti, urychlovat hojení ran, pohmo¾dìnin atp .
Slovo pyramida pochází z kombinace øeckých slov pyro a amid, co¾ znamená oheò a støed. A energie se v pyramidì opravdu koncentruje do støedu. Pøi prvním "le¾ení" v pyramidì má ka¾dý jiné pocity, takové, které  tøeba dosud nepoznal. Èas zde ubíhá jinak, ne¾ všem ostatním okolo. Tìlo se regeneruje a energeticky vyrovnává. Asi po dvaceti minutách se dostaví pocit klidu. Máte pocit, ¾e jste bez  tí¾e, mù¾e se dostavit mravenèení, trnutí, tlak a teplo. To zále¾í na vnímavosti ka¾dého jedince. Hodinový pobyt pod pyramidou se vyrovná regeneraci, kterou by pøinesl 24hodinový spánek v lese. Pøi delším u¾ívání pyramidy, to je po 8 a¾ 10 pobytech, lze pozorovat napø. zlepšení nervového stavu a ustoupení bolesti všemo¾ných druhù. Bolesti hlavy ustupují u¾ po pùlhodinì. Dá se tímto zpùsobem léèit i nespavost. Pyramida léèí, regeneruje a urychluje samouzdravovací procesy v lidském tìle. Pomáhá pøi léèbì krevního tlaku, pøi regulaci váhy. Léèba v pyramidì však není zázraèná a všechny nemoci se jí léèit nedají .
 
Jedna ètenáøka SeniorTipu  tuto léèbu, dobrovolnì a za peníze podstoupila.
Jejím prvním pocitem bylo brnìní v konèetinách a vynoøily se vzpomínky na dávno zapomenuté vìci.
Podruhé to vyjádøila takto:"Cítila jsem záøivé teplo, vidìla jsem se na obláèku, jak pozoruji svoje tìlo. Pak jsem natáhla ruce a pøitáhla své pozemské tìlo k sobì, splynuly jsme v jedno a pluly po obloze pod sluncem."
Pyramida v lázních je takzvaný tvarový záøiè, zhotovený z mìdìných trubek podle parametrù Cheopsovy pyramidy. Pøi jejich dodr¾ení  a správné orientaci dochází uvnitø k výraznému proudìní takzvané biokosmické léèebné energie, která harmonizuje bioenergetické pole lidského tìla. Navozuje stav pøíjemné relaxace a celkovì mobilizuje sebeozdravné síly èlovìka.
Olga Kotaèka
 
Další èlánky autorky:
Sbìratelská náru¾ivost
Sleèna Sylva
Kup chleba a pøikládej!
Anne Christina
Svìt podle Wyetha
Døevìný talíø
Václav Jansa
Bílá paní
Bøetislav Bartoš
Ukrytý hrad