Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Ilja,
ztra Vtzslav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Starosta odolává matu gymnazist u pátým rokem
 
Septimáni Vojtch Jurok a Miroslav Ws podruhé v ad dokázali uhrát v šachové simultánce se starostou msta Petrem Víchou shodn remízu. A letos se k nim pidali i Tobias Jordan z tercie a Daniel Beran z tetího roníku. Ostatní partie v pondlním mení sil se studenty místního gymnázia vyznly ve prospch dlouholetého aktivního hráe Šachové školy Bohumín.
 

Jeden z nejlepších šachist svta Garri Kasparov míval pízvisko „bestie z Baku“. Jak asi pezdívají gymnazisté Petru Víchovi, se lze jen dohadovat. Kadopádn ani jeden z nich nedokázal prvního mue msta v tradiní listopadové simultánce porazit.
 
„U šachovnic se s našimi studenty potkávám u více ne tvrt století. A v kadé školní generaci se najde výrazný talent, co m tší. Vzpomínám na bratry Šrámkovy. Práv Vojta Šrámek byl poslední, s kým vzájemný duel skonil v roce 2018 mou prohrou. Nyní dorostli do plnohodnotných hrá i Mirek Ws s Vojtou Jurokem, kteí jsou pro m šachovou hrozbou u od nišího gymnázia. Dnes oba pedvedli vyzrálou a takticky výborn zvládnutou hru. I ada dalších hrá mne dokázala zaskoit, tradin silný byl i Dan Beran,“ vysekl starosta poklonu svým soupem.
 
Díky projektu Šachy do škol, který v esku probíhá u od roku 2013 a bohumínská radnice jej dlouhodob podporuje, dorstají starostovi další kvalitní soupei. „To se ukázalo u Tobiase Jordana, který patí k nejmladším nadjím tohoto sportu a u sbírá zkušenosti na mezinárodním poli. Nechyblo mnoho a mohl letos vyhrát,“ pipustil starosta s tím, e s pibývajícím vkem jej simultánka stojí stále více energie. „Vyaduje dv a ti hodiny maximální koncentrace a také perfektní pam, co u u m neplatí,“ posteskl si.
 
Po 27. roníku má starosta na svém kont celkov 492 výher, 28 remíz a 14 poráek. Zatímco pro studenty pedstavuje vzájemné setkání u královské hry prestiní záleitost, pro starostu spolen s vedením a pedagogy Gymnázia Františka ivného jde o milý zpsob, jak propagovat jednu z aktivit, která u dtí rozvíjí kritické a analogické myšlení, podporuje stresovou odolnost a zlepšuje pamové procesy. „Rodie na tento podnt slyší. Výuky šachu v našich mateských a základních školách se pravideln úastní piblin dv st malých hrá,“ dodal Vícha.
 
Jana Konítková

Foto: Starosta Petr Vícha se svým soupeem a klubovým kolegou v jedné osob Vojtchem Jurokem.
Autor: Pavel empl


Komente
Posledn koment: 08.12.2023  09:40
 Datum
Jmno
Tma
 08.12.  09:40 Vesuviana
 07.12.  10:49 Von