Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Dita,
ztra Soa.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

MÁME PANA PREZIDENTA
 
Sobota 28. ledna. Naptí, nervy, oekávání, sledování televizních penos od rána do veera, drnící telefony, nedokavost. Ta se nejvíc projevila kolem 16ti hodin, kdy údajn mlo být spoítáno mnoství hlas, u trochu prozrazující kam se volby ubírají. Naptí však nepolevovalo. Hodnoty vyskakující na svítící tabuli se zprvu plus mínus pohybovaly dost blízko podobným cifrám. Ale jak as ubíhal, pece jen pomalu hlasy pibývaly na jedné stran. Radost v „generálském štábu“ byla nezmrná. s. televize byla celou dobu pítomna a piln divákm nabízela reportáe z pódia, kde se budoucí prezident setkával a zdravil s gratulanty a návštvníky. Všichni byli s jásotem vítáni i davem pod pódiem, kde bylo na tisíc lidí. Nejvíce snad prezidentka Slovenska Zuzana aputová. Objevila se s gratulací neekan. Však její bývalý volební tým nyní pomáhal k vítzství Petru Pavlovi. Líbilo se mi, kdy je generál Pavel jednotliv pestavoval, e jsou to všechno mladí lidé.

Máme nového prezidenta. A je to radost, kterou sdílím, i kdy mj favorit byl Pavel Fischer. Aspo e se umístil hned na tvrtém míst za temi oficiálními (dle przkum), jimi byli Petr Pavel, Andrej Babiš a Danuše Nerudová. Ovšem nyní zde píši o druhém kole, kde byli vybráni za soupee Petr Pavel a Andrej Babiš. as dvou týdn mezi prvním a druhým kolem vyplnily slovní bitky, v ní se ovšem bil v prsa pedevším Andrej Babiš. Lidé znají jeho zpsoby v „debatách“. Dostane otázku, která se mu nelíbí a okamit zavede e jinam. Hlavn na to, co udlal ON pro nás, pro lidi. Hezky to vystihuje vtípek, bící na FB. Otázka zní kolik má koka uší. Zatímco Pavel odpoví dv a tím to koní, Babiš vyjmenovává, co všechno jeho hnutí ANO pro koky udlalo dobrého vetn slev na jízdném, podpory v nezamstnanosti a podobné blbiny.

První duel, který jsem vidla na CCS Prima News byl pímo k popukání. Na jedné stran sedl rozváný mu, který klidn odpovídal na otázky a stran druhé rozdivoený šašek, který prskal jednu nesmyslnou le za druhou, osoování a vychloubání co dobrého dlá ON. Taky se drel osvdeného zpsobu jak nejlépe na ovce – strašení a te válkou, kterou na lidi chce vrhnout jeho protivník, zatímco on je za mír. To opakoval nesíslnkrát, a mu moderátor nkolikrát pipomínal, e to u jsme od nho slyšeli. Z druhé a dalších debat jsem si poslechla u jen ásti, protoe se opakovalo stále to samé.

 

Výsledek u znáte. Máme nového prezidenta, za kterého se snad nebudeme muset stydt. Z Hradu odejde, resp. bude odvezen i odnesen mstivý zloddek, jak se mu asto íká a to i se svými kriminálem zapáchajícími poskoky. Mohla bych pokraovat, ale to by nebyl lánek, ale kniha.

Nakonec patí dík všem, kdo šel volit. Úast byla mimoádná. A to i v zahranií, kde musejí lidé za volebním místem cestovat asto stovky a tisíce kilometr. Pro zajímavost. Zatím co v eské republice získal Petr Pavel 58,32 procent hlas, Andrej Babiš 41,67, eši v zahranií dali Pavlovi 95,21 a Babišovi jen 4,78 procent hlas. 

Z celých voleb jsem mla pocit ehosi radostného. Jakýsi závan pkného jarního dne, kdy se vyistí náš krásný Praský hrad.

 
Eva Stíovská
* * *
Fotografie https://reportermagazin.cz/   
 https://www.facebook.com/generalpavel

Zobrazit všechny lánky autorky
 


Komente
Posledn koment: 02.02.2023  21:14
 Datum
Jmno
Tma
 02.02.  21:14 Evussa tady to bylo jako detektivka
 01.02.  12:51 Marie Cihlov Skuten vborn fejeton!
 01.02.  12:23 Eva Stovsk Mil ptel...
 01.02.  11:29 Vclav Pokorn Podkovn pan Stovsk
 01.02.  10:25 olga jankov
 31.01.  21:55 Pemek
 31.01.  18:04 Jiina D.
 31.01.  15:31 Pepa
 31.01.  12:06 Blanka K,
 31.01.  12:05 Vladimr K
 31.01.  10:30 Ivana Ltalov
 31.01.  09:14 Von
 31.01.  07:02 Bohumil K.
 31.01.  03:41 mirek
 31.01.  00:40 Ivan