Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Kvtoslava,
ztra Vratislav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Babika na prodej
 
Vdy na m padala úzkost z tch dvou malých oek na koncích hrubých provázk, které dda pivázal k hornímu rámu branky do zahrady. Moc dobe jsem vdl, na co tam visí a pro koho.
Ml jsem moc rád naše ušáky, hlavn kdy byli malicí, tak malí e ani nebyli vidt v pelíšku z chlup mámy králiice a dda do nho sáhnul a ukázal nám králíka na dlani, malé králií mrn se slepýma oima a neposlušnými noikami, které chtlo jediné, být rychle zpátky u svojí maminky. A tak jsme ho nechali a ekali u dvíek králíkárny, a ušáci povyrostou a my si s nimi budeme moct hrát. Pkn divocí byli tihle ddovi králíci, vbec nebylo snadné je dostat ven, nato je chvíli udret v náruí. Na mazlení tedy moc nebyli, my jsme je ale stejn mli rádi a dávali jsme jim seno a zrní a vodu do misek.
Králíci rostli a sílili a zakrátko u byli dosplí. Dda je jednoho po druhém bral za ki na zádech nebo za uši a zvedal je do vzduchu. Drali jak hlúpí, jak se u nás íká, asi nic netušili, ani potom ne, kdy hlavou dol bezvládn viseli pod rámem branky. To jenom na m padal smutek a bylo mi tak njak do pláe, ve svíkové jsem se rýpal, ne omáku jsem ml rád a ani knedlík mi nevadil, s králíkem jsem si ale njak nevdl rady.

 

Za králií koky jsem byl ale vdný. Psobily trochu strašideln, kdy visely v kln na zdi, králií ke s chlupy obrácenými dovnit. Všechen strach však rázem zmizel, jen co se ulicí rozlehlo: „Kúúúééé!!! Vykupujeme kúúúééé!!! Péééíííí!!! Starééé péééííí!!! Kúúúééé vykupujemééé!!!“

Hned jsem byl ped domem a pospíchal jsem za známým autem s tlampaem na steše. Dole v ulici zstalo stát, já jsem nesmle pozdravil a podal ke oteveným oknem. Pán za volantem se na n podíval váným pohledem, ze kterého m tuhla v ilách krev, co kdy se mu ke nebudou líbit, a rovnou je hodil za sebe na hromadu jiných králiích koíšk.

Vracel jsem se lehký, s úsmvem a nkolika penízky v dlani. Bylo to, jako bych se vracel z lovu nebo z njaké dobrodruné výpravy, bylo to, jakoby ádný králík nikdy nezemel, jako by ten morous chlap odváel ke rovnou do nebe, aby se králií holátka mla do eho obléknout.

Nkdy, kdy se rozeznl amplion, vyšla babika na verandu a jak byla v dobrém rozmaru, zaala napodobovat hlas z tlampae: „Dckááá! Zlobivééé dckááá vykupujemééé!“
Ddeek byl naštstí se mnou a zaal kiet: „Babkýýý! Starééé babkýýý!“
Nae se babika zaala smát. Dobe vdla, e by ji neprodal za nic na svt, ani za milion, ba ani za lepší babiku ne, tu nejlepší ml beztoho u dávno doma a ádnou jinou ani nechtl.

 
Michal agánek
* * *
Ilustrace: https://www.piqsels.com/cs https://www.pinterest.de 
    


Komente
Posledn koment: 22.10.2022  12:27
 Datum
Jmno
Tma
 22.10.  12:27 Michal agnek Podkovn
 04.10.  13:43 Vclav idek Doporuen
 27.09.  14:43 Vesuviana
 27.09.  11:46 Vesuviana
 26.09.  18:31 Ivana Ltalov
 26.09.  15:34 von
 26.09.  01:26 Ivan