Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Ilja,
ztra Vtzslav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pohled z okna
 
Stále více se poznáváme, zvykáme si na sebe a stáváme se páteli. Je tak na míst, kdo chce (není podmínkou), piblíit ostatním své okolí, své milé, zájmy, pocity, záitky atd. Zaali jsme pohledem z okna. Dalším pohledm se však meze nekladou, samozejm v etických hranicích, daných provozem tchto stránek.

Chcete se také zapojit? Je to jednoduché, pošlete text (pípadn i foto) na info@seniortip.cz  a my z toho udláme dokument, který se objeví na hlavní stránce v tématickém okruhu - Pohled z okna. Zatím to tak funguje a zde je jeden z dalších pohled - avšak pozor (!) název „Pohled z okna“ je jen penesený...

Tentokrát je to vzpomínka na jeden nepodaený den „B“…
 

DEN „B“
 
Také se vám urit nkdy stalo, e ten den blbec vás nkdy postihl. Pro mne byl nejhorší ten v sedmdesátých letech, kdy jsem musela dobrovoln povinn se zúastnit inventury na prodejn ve vedlejším mst. První den po skonení se prodejna zapeetila a klíe rozdleny tak, aby nebylo mono se tam samostatn dostat. První týden byl bez problém a já slíbila jedné prodavace pivést od známé kot. Musela jsem ho vyzvednout u veer, netušíc co to znamená. Kot bylo klidné po celou dobu, kdy jsem pracovala a run sítala inventurní listy. Pak spustilo koncert, mu hrozil jeho vyhozením pokud nepestane a nenechá ho spát. Bohuel a k ránu jsem usnula a pochopiteln zaspala. Na nic nebyl as, rychle vzala kot, doklady a utíkala na vlak. Ve front na lístek do mne nkdo stril, kot zdrhlo, doklady se rozsypaly a pipravené poslední drobné peníze taky. Nevdla jsem co dív sbírat, nakonec, a na ty peníze jsem to zvládla. 
 
Nezbylo nic jiné, ne risknout a jet jednu stanici naerno. Jen jsem do vlaku naskoila u se rozjel. Byla jsem ráda, e se na mne nebude  ekat ped obchodem další dv hodiny. Pán co sedl v tom kupé se na mn pohoršen díval. Nedivila jsem se,  neupravená s kottem na krku (s tašky neustále breící vylézalo) jsem vypadala jako arodjnice, co on nevybíravým slovy komentoval. Zdšené bylo i ekající osazenstvo ped prodejnou, takhle mne nikdy nevidli.
 
Po první pracovní pestávce u jsem si byla aspo trochu zase podobná. Kdy se konilo, tak to u jsem zase byla já v plné parád s naesaným drdolem. Te bys mne ml ddku vidt, íkala jsem si ped zrcadlem. Na vlak jsem mla ješt as, jene mne dohonil vedoucí prodejny, tedy jeden svazek rozdlených klí s tím, e v prodejn nechal doklady a sako. Tak jsme se vrátili, odpeetili, zapeetili a v pl cesty k nádraí na mne Svatý Petr vylil svj velký nebeský kbelík. V moment jsem byla úpln promoená, erná barva z asenky tekla po tvái. Jestlie ráno jsem na hlav mla trící kupku sena na všechny strany, tak te mj pracn uesaný drdol vypadal jak rozšlápnutý panák slámy.
 
Vlak u stál ve stanici a vysoké schody z nízkého peronu byly píinou rozpárání minisukn. Sedla jsem si na první volné místo a naproti k mé radosti, sedl ten pán z ranního vlaku. Podíval se na mne, odplivl a šel si sednout jinam. Mohla jsem si alespo v klidu prohlédnout následky. Úes jsem vzdala okamit, tvá otela do kapesníku, a trochu setela bláto na nohách a botách. Nejhe to bylo se sukní, látka vydrela, ale nit ne. Drela mi jen látka v pase a té moc nebylo. Mokrý zbytek obepínal nohy a tak jsem se rozhodla, e taška mi ten kus pikryje. Jene od nádraí to mám dom ješt kus cesty, sukn za ten as ve vlaku oschla, tak jsem pobavila i pohoršila plku autobusu. Celý rozsah katastrofy jsem poznala a doma v zrcadle. Bylo to podstatn horší ne jsem si myslela, sukn nepikryla vbec nic, rozmazaný mejkap a bláto bylo všude. Nakonec ten rozšlápnutý panák na hlav vypadal ze všeho nejlépe.
 
Od té doby jsem zaala jezdit v kalhotách a pro jistotu se zavíracím špendlíkem v tašce, co kdyby zip nevydrel (?!)
A docela se mi asto vyplatil a to nejen mn.
 
Jaroslava Krejová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 08.11.2021  21:11
 Datum
Jmno
Tma
 08.11.  21:11 Evussa
 08.11.  17:10 Von
 08.11.  11:53 Ivan
 08.11.  10:59 Vesuviana dky
 08.11.  10:36 olga jankov