Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Darina,
ztra Berta.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

A. Einstein: Pedstavivost t dostane všude

Na karantén se mi líbí jedna jediná vc. Mám spoustu niím neperušovaného asu, bhem kterého mohu tvoit. Jak ekl sám Albert Einstein: „Logika t dostane z bodu A do bodu B. Pedstavivost t dostane všude.“

Dostala jsem od nakladatelství zadání na další gamebook pro dti, ve kterém si cestuji po 20. století. Procházím se spolu s dtskými hrdiny kolem Vltavy, všechno kolem se zelená, je teplo a svítí tam i sluníko. Jsou ticátá léta, pánové nosí cylindry a dámy se schovávají pod paraplata. Je to bezva!

Chvíli píšu a chvíli ladím materiály k besed. Kdy jsem se vracela z té poslední íjnové, nkde cestou jsem ztratila ezlo z pokladu svatého Václava. Vtipné. Zatímco se snaím dtem vštípit njaké hodnoty, zatímco jim kladu na srdce zodpovdnost, vytrácím za zády náš národní poklad! Stráce by ze mne dobrý nebyl. Naštstí je ezlo papírové, take ho mohu vyrobit znovu, ale stejn se na sebe zlobím.

Štrachám ze skín pastelky. Kdy u jsem u toho, budu si hrát. Chystám projekt ke knize o svatém Václavovi. Dti budou bhem plnní úkol dokreslovat mapu Praského hradu z 10. století. Urit to zvládnou skvle, ale horší je, e nakreslit pedlohu musím nejdív já - nerada bych jim kazila estetické cítní. Take se moc snaím. (Na pokousaný jazyk pozdji pouiju bylinky.)

Na mém stole je te trochu nepoádek. Ale pesn tak to mám ráda. Kdy se nco dje. Všechno lepší, ne kdyby byl stl prázdný. I k tomuhle ml Einstein trefnou poznámku: „Je-li nepoádek na stole odrazem nepoádku v mysli, co potom odráí prázdný stl?“

Kdy mám hotovo, vracím se zpátky do 20. století. Vymyslet pro dti píbh - pohodika. Zato domyslet jim do gamebooku úkoly, na to u by se mi hodilo stedisko v Houstonu. S veškerým personálem. Obas jako by ten most mezi hemisférami zbuchl. Snaím se zorientovat v excellovské tabulce, která by mi to mla usnadnit, nebo jsem si ji sama vyrobila. Oividn mi k ní chybí píslušné školení.

Abych našla chybu, snaím se vytisknout si to. Jenome tiskárna samozejm vzdoruje. Také jí oividn chybí most. Urazila se. Tváí se, e mj poíta vbec nezná. Zejm menstruuje.

No, tak dobe. Jsem v první polovin 20. století, co bych chtla. Vytahuju znovu papír a místo pastelek tuku a pravítko. Ten asový skok probhl naprosto dokonale! Myslím, e mi za zády práv nco bluklo do vody... Já vím, pane Einsteine, máte ve všem pravdu. as je jen iluze.

 
Renata Šindeláová
* * *
www.literarnistrom.cz
Zobrazit všechny lánky autorky
 
 

Komente
Posledn koment: 19.07.2021  08:46
 Datum
Jmno
Tma
 19.07.  08:46 Von