Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Ilja,
ztra Vtzslav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pohled z okna
 
Stále více se poznáváme, zvykáme si na sebe a stáváme se páteli. Je tak na míst, kdo chce (není podmínkou), piblíit ostatním své okolí, své milé, zájmy, pocity, záitky atd. Zaali jsme pohledem z okna. Dalším pohledm se však meze nekladou, samozejm v etických hranicích, daných provozem tchto stránek.

Chcete se také zapojit? Je to jednoduché, pošlete text (pípadn i foto) na info@seniortip.cz  a my z toho udláme dokument, který se objeví na hlavní stránce v tématickém okruhu - Pohled z okna. Zatím to tak funguje a zde je jeden z dalších pohled - avšak pozor (!) název „Pohled z okna“ je jen penesený...

Tentokrát je to pohled na jeden "nakupovací den...


JEDEN DEN SENIORKY (4)
(Dopis kamarádce)

Ahojky, oko,

vbec jsem si nedovedla pedstavit, jak to bude probíhat, kdy si vyjedou tyi enský na nákup. Vera se to stalo.


Kdy mi veer Veronika nabízela, e jede ráno do Kauflandu a e mu jet s ní, pokud se nebudu bát – má idiák max. týden i dva – tak jsem nakonec piznala, e to ješt nespchá, a e do pátku, kdy m mladí berou s sebou na veerní nákup, hlady neumu.

Ovšem ráno, na zdravotní procházce s Windouskou, kdy jsem ty ti enský vidla, jak se chystají odfret tím malým erveným, mla jsem napilno, aby mi neujely. Jo, Ty nevíš jaké tyi? Veronika usadila za svoje idiské sedadlo Pavlínku poádn a podle pedpisu zakotvenou na sedace, vedle ní ve funkci hlídae sedla její starší sestika Denisa a já se usadila ve pedu coby pravá ruka idiky.

Pak se muselo vycouvat, aby se vozítko dostalo do správné pozice ke zdolání docela prudkého sjezdu k brán. Mezitím pi couvání staré vozítko tikrát „zdechlo“, ne se rozhodlo - tak e jo, kdy to musí být, tak pojedu. A namíilo si to ranním mstem ke Kauflandu na Vršav.

Parkovišt, které jindy bývá v tuto dobu poloprázdné, pekypovalo jako tsto na vdolky, ale volné místo se nám podailo uzmout po práv odjídjícím rozhodn vtším autu, ne bylo to naše.

Stejn plno bylo i uvnit, kdy jsem zjistila, e postrádám nepostradatelný mobil, take bude docela sranda, jestli se ti a jedna od sebe s vozejky oddlíme. Ješt ne se to stalo, jsem zjistila, e ne jen mobil, ale taky peliv týden sepisovaný seznam jsem v tom spchu zapomnla v kuchyni na stole. V ten moment jsem mla hlavu absolutn prázdnou. Asi jsem vypadala dost vydšen, protoe se zalekla i Veronika a „co je“ a otázka, kde ten seznam leí a jestli se k nmu Filip dostane, mne zase vzpamatovala natolik, e jsem byla schopná odpovdi. Ješt e ta dnešní generace ticátník je se svými chytrými telefony u doslova srostlá.

Pak to byla „brnkaka“ – Vera zavolala Fildovi, ten ofotil zapomenutý seznam, odeslal jej Verunce a pak jsme se od sebe u nehnuly a ke konci, kdy jsem se zdrela hledáním sádla na škvaení a holky se mi ztratily z obzoru.
     
Vydala jsem se tedy pomalu k pokladnám peliv hledajíc v mase všelijak se prodírajících lidí ervenorezatou hlaviku Denisky.  U pokladen jsem takovou barvu nevidla. A tak jsem se pomalu prodírala zpátky a dlala jsem, e nevidím ádné nevraivé pohledy všech spchajících opaným smrem. To si nedovedeš pedstavit, jak se mi ulevilo, kdy jsem v davu ped sebou uslyšela blíící se spokojené Pavlínino dédédédédédé….

Ješt Ti pro ilustraci pidávám pohled na nákup, který se nám jen tak tak do zadního prostoru vešel.

Naše první spolená holií jízda dopadla  nadmíru dobe a ne se zpojízdní fordík, budeme si ji asi astji opakovat.

To tak – „…maj sa dobre, srdieko“ a brzo se ozvi.

Tvoje @}à--- MaW
Text: Marie Zieglerová
Foto: Veronika Sklenaíková
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 03.03.2019  13:34
 Datum
Jmno
Tma
 03.03.  13:34 Alena
 03.03.  12:50 Vclav
 03.03.  10:21 Vesuvjana dky
 03.03.  07:35 Kvta