Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Sttn svtek,
ztra Ctirad.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Pt tip, jak si zlepšit den
 
Urit si nkdy íkáte, kde máte ješt brát energii na to, abyste zstali pozitivní. Nevíte, jak si udlat radost a jak neít tak uspchaný a jednotvárný ivot. Mohly by vám však pomoci následující rady:
 
1. NEVSTÁVEJTE NA POSLEDNÍ CHVÍLI
 Urit to znáte – kdy máte vstát, musíte se do toho nutit. Odkládáte budík a do chvíle, kdy u opravdu nestíháte, a kadé ráno tak zaínáte ve spchu. Jenome jakmile jednou naháníte as, naháníte ho pak vtšinou u celý den. Bháte od jedné vci k druhé, nezastavíte se. A na konci dne jste tak vyerpaní, e jen tup zíráte do televize. Je to však opravdu nutné? Staí jen vstát vas, udlat si píjemné ráno s kafíkem a dobrou snídaní. Však ono udlá své, kdy nemusíte spchat a v klidu si mete pohovt na toalet.
 
2. ROZDÁVEJTE RADOST OSTATNÍM
 
Na svt neijete sami. Obklopuje vás spousta lidí, kterých si bn teba ani nevšimnete. Zante pozorovat své okolí, vnímejte lidi kolem sebe. Vnujte jim úsmv, popejte jim dobrý den nebo je upímn pochvalte. Otevete oi a hledejte v lidech kousek svtla. Zjistíte, e za tvrdou slupkou se vtšinou skrývá lovk, který stejn jako vy rád slyší velá slova. Ne náhodou se íká „ím víc lásky rozdáš, tím víc se ti jí vrátí“.
 
3. TŠTE SE ALESPO NA JEDNU VC
 
Kadý den si udlejte radost teba jen malikostí. Tste se na to, a si cestou za povinnostmi pustíte svou oblíbenou hudbu, a si dáte dobrý obd nebo a si budete moci oddechnout cestou domu. A poškádlíte své dti nebo obejmete partnera. Nebo teba a nkoho na ulici potšíte svým páním hezkého dne.
 
4. ZAHOTE NEPOTEBNÉ
 
A u vás potká cokoliv, hote negativní záitky do koše. Smyjte je ze sebe ve sprše nebo se v pípad, e jste rozhoeni a rozzlobení, jdte vybít teba bháním nebo jízdou na kole. Sednte si pod hvzdnou oblohu a vypovídejte se do prázdna. Napište vše záporné na papír a spalte ho. Prost se zbavte všeho, co by vás mohlo v budoucnu tíit.
 
5. PODKUJTE UPLYNULÉMU DNI
 
Ped spaním svj den zrekapitulujte a najdte alespo jednu vc, která vám udlala radost. Pokuste se usínat s pocitem, e máte ivot rádi a e se tšíte na další den. ivot je tu pro nás a za to bychom mu mli být vdni.
 
A JAK ZNÍ ZÁVRENÁ, BONUSOVÁ RADA?
 
Mjte rádi sami sebe takové, jací opravdu jste. Mnoho z nás má rádo svou kariéru, své úspchy, svj vzhled. Zapomete však na své „dobré jméno“ a zahlete se na chvíli do svého nitra. Nezáleí na tom, jak barevnou máte masku. To, co potebuje vaši lásku, sídlí hluboko ve vás. Moná zjistíte, e je to pohbeno pod nánosem ivotního prachu. Jenome dokud nebudete mít opravdu rádi to nco uvnit vás, tedy sami sebe, nemete být upímn vdni za to, e tu mete být a rozdávat radost kolem sebe ostatním.
 
Adriana Šindeláová
* * *
Kolá © Marie Zieglerová

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 17.02.2018  15:54
 Datum
Jmno
Tma
 17.02.  15:54 ferbl
 16.02.  10:06 Von