Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Jindich,
ztra Lubo.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Oblékání oima laika
 
V rámci nového trendu, e nejvíce se ke všemu vyslovují ti, kteí o tom nic nevdí, jsem se rozhodl vyjádit se k oblékání. Nejen, e jsem absolutní laik, ale je to ješt horší, nikdy jsem neprojevil zájem se o uvedeném nco dozvdt, nikdy mne to nezajímalo.
 
V mládí m oblékala, myslím tím nákup a výbr ošacení, matka, vetn vlastních originálních výtvor jako svetr, kulich, rukavic, pešíváním sak a kalhot. Pozdji jsem si i nco sám koupil, jako boty, sako, kalhoty, ale vdy jsem koupil hned první nabídku prodavaky. Nikdy jsem si sám nekoupil košili, dodnes nevím míru u krku, která je prý k tomu potebná.
 
Péi o mé obleení po matce pebrala moje manelka. V ertu jsem jí jednou ekl, jak oceuji to, e na mn vidla jiné vci ne obleení, protoe jinak bych snad neml šanci se s ní ani seznámit. V její odpovdi, e v té dob v podstat nebyly rozdíly v obleení vkových vrstevník, je vystieno oblékání té doby.
 
Zejm kadá doba má urité charakteristické rysy, všiml jsem si z filmových dokument z poátku minulého století, e mui se po ulicích pohybovali vtšinou v oblecích s kloboukem na hlav. Stejn tak eny byly obleeny velmi peliv, dle mého dstojn.
 
Celou svoji profesní kariéru jsem proil v kancelái a nepamatuji jiné obleení ne sako, košili, kravatu, nkdy oblek, tmavé polobotky, nikdy však triko, vytahaný svetr i jiné módní kreace. Tímto vývojem jsem zejm peduren nechápat souasné obleení nkterých mu a en. Zejména m dojímá ta barevnost, která se zejm z maškarních bál a prvod masek pesthovala do normálního ivota. Vidl jsem i mue v obleku s ervenými botikami, stejn ervenými jako má náš vodník u jezírka na chalup.

 
 
Respektuji, e do znané míry nikdo neme za svoji postavu, vetn korpulentních dam. Nechápu však, pro na tuto skutenost upozorují od volby kalhot místo sukn a ješt kalhot bílé barvy, a kdy u zvolí tu sukni, pro to musí být ta mini, která je pokraováním zejm se vší silou na sebe nataeného všeobjímajícího trika místo halenky. Vdy i ty ne zrovna Twigy se mohou pohybovat s grácií, jak pedvedla Helenka Riková ve filmu  Slunce, seno a jahody…
 
Ale jak jsem piznal, asi jsem staromódní, pozoroval jsem to i na dovolených u moe. Byli jsme s manelkou opakovan v hotelu, který má mimo restauraci té nco jako bar s nápoji pímo u pláe. S manelkou tam chodíme zásadn poté, co ji z nás nekape voda po koupeli, beru si košili s krátkým rukávem, manelka takový pehoz a jdeme tam v lehkých sandálech. Stejn tak tam chodí všichni naši vkoví vrstevníci, bez ohledu z jaké jsou zem.
 
Druhou skupinu tvoí lidé jiné vkové kategorie, chodí tam vesms rovnou z moe, bosí nanesou písek na vydládní u baru a stolek, zásadn jen v plavkách, ze kterých tee voda. Ti dobe ivení mui mn pipomínají manela Helenky Rikové v uvedeném filmu. Zda si také otírají ruce o to pandro, nevím, odvracím zrak, stejn jako od pohledu na ty dobe ivené dámy, nebo hrozí, e kadým okamikem ty podprsenky na nich prasknou a zmní se v epice pro okeje.
 
Na jiné dovolené jsem byl svdek toho, e pi vstupu na veei tam zízenec nevpustil mue, pokud nemli dlouhé kalhoty. Pozdji jsem se ho zeptal, co se dje v situaci, e by ten mu neml s sebou dlouhé kalhoty. Tak mu je na dobu pobytu pjíme, byla jednoduchá odpov.
 
Doporuoval bych tento návod eské televizi-zpravodajství. asto tam posadí lidi ve vytahaných trikách a svetrech. Taky by mohli mít isté vyehlené bílé košile a pjovat jim je na dobu vystoupení.
 
Jaroslav Petík

* * *
Kolá Marie Zieglerová
Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 29.01.2017  10:15
 Datum
Jmno
Tma
 29.01.  10:15 Von