Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Lenka,
ztra Petr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

POHÁRIK

V sanatoriu v Tatranské Poljance jsme stáli ráno v ad na chodb ped dvemi vyšetovny. Kadý z nás pacient musel s sebou nosit pohárek s vodou. Sestra nám vloila do dlan pilulky na astma, bronchitidu a jiné neduhy. Ped sestrou jsme museli pilule spolknout a zapít vodou nebo ajem. To vše proto, aby byla jistota, e své medikamenty nezahazujeme do koše. Po ránu jsem stál v zástupu kašlajících pacient, a abych nekazil kolektiv, pokašlával jsem, i kdy se mn kašlat nechtlo. Na chodb se mi líbila cedule hlásající velké moudro – Kdo dlho kašle, dlho ije! Po nkolika dnech mne zaala trápit nuda. Chtl jsem trochu rozveselit své spolupacienty z celé eskoslovenské republiky, a tak jsem vymyslel malé zpestení.

Kdy na mne došla ada a sestika se písn ptala: „Pán Fúzik, kde máte pohárik?“ vyndal jsem z upanu uízlou papriku, spolkl jsem prášky a z papriky jako z pohárika je zapil ajem. Pacienti stojící v ad za mnou se vesele smáli a ekali na další den. Píšt jsem nastavil dla a z upanu jsem vytáhl skleniku, ve které byla pasta na zuby a kartáek. Spolkl jsem a zapil. Sestry kroutily hlavami, ale zaaly se tšit, s ím pijdu další ráno. Došla na mne ada, ml jsem pipravené vydlabané jablko. Další den jsem si pinesl aj ve futrálu na brýle. Pacienti mli zábavu a srden mne zdravili.
 
„Jen tak dál, pane Fousek, sranda je nejvtší doktor,“ smál se pokadé za mnou stojící pan Kuška z Brna. Zaaly mi docházet nápady, ale veer jsem pišel na jeden opravdu výjimený. Tšil jsem se na ráno, jak budou všichni pekvapen zírat. Skoro jsem ani nespal. Nádobu jsem zakoupil ve Starém Smokovci. Dlal jsem jakoby nic. Za mnou stálo ješt kolem ticeti pacient a nkolik, kteí neodešli a ekali, ím pekvapím. Konen na m došla ada. Nastavil jsem dla a ekal na pilulky. Schváln jsem otálel. Pacienti s úsmvem pihlíeli.

„Pán Fúzik, kde máte pohárik?“ pomalu jsem vytahoval ruku z upanu. Vítzoslavn jsem spolkl prášky a zapil ajem z nemocniního baanta. Za mnou se ozvala rána. Pan Kuška z Brna, který tvrdil, e sranda je nejvtší doktor, padl jako ok. A za ním další dva. Marn jsem vysvtloval, e je nádoba jako nádoba a e jsem tento zázrak skláské práce koupil zcela nový ve Starém Smokovci.
 
Ukázka z knihy "Pojte se smát", kterou vydalo nakladatelství PRAGOLINE
 
Josef Fousek

* * *
Kolá Marie Zieglerová
Zobrazit všechny lánky autora


Komente
Posledn koment: 19.12.2017  17:19
 Datum
Jmno
Tma
 19.12.  17:19 ferbl
 19.12.  04:29 Bobo :-)))
 18.12.  15:36 Von
 18.12.  15:10 Vclav