Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Ladislav,
ztra Lubomr.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Lupi se zmrzlinou
 
Vraceli jsme se z návštvy našich pátel, a jak jsme parkovali, slyšeli jame naše psy strašn štkat, Manice dokonce vret, naše Míša sedla na plotku a syela zlostí. No to jsme zvdaví, co se dje?... vyhrkl Vladimír.
 
David se po otevení branky hnal na dvorek, ale u psího kutlochu, kde se vše odehrávalo, pibrzdil. Brzdil i Dan s Diou.
 
Naši moulové (v našich oích) tam mli zalokovaného njakého mladíka s vyteštnýma oima plnýma strachu. Chudák se v tom jejich smradlavém pelechu tásl jako osika, stále ješt v ruce drel kornout se zmrzlinou, která mu, u napl rozpuštná, stékala po ruce.
Manic sedl vedle kutlochu vzteklý jako pravý „Roty“ a Mont kousek dál zbable štkal.
To bylo pekvapení pro celou rodinku. Takové podceování si opravdu od nás nezaslouili.
 
Hned jsme kluka vysvobodili z paát našich rozmazlenc a Vladimír chtl vdt, a to právem, co tam u nás dlal? Kluk nco koktal a pak se rozbhl a utekl. Nechali jsme ho bet, ani jsme se nesnaili ho njak zdrovat. Ml toho dost a na vyuenou. Moná to ani zlodj nebyl. On toti netušil, e ne našim psm dojde, e by mli štkat, tak u byl kluk na dvoe a ekal ho nemilý pozdrav.


 
 
* * *
 
Bludný Holanan
 
Vladimír nelenil a stále v sochaském klubu, kam s Nickem chodili, pipravoval nové sochy na chystající se výstavu. Busta „Mankind“ vyhrála první cenu a $500 odmnu. Mli jsme velkou radost a ješt vtší, kdy pišel kupec a sochu odkoupil. Vladimírovy práce se mu hrozn líbily, a tak se spolu skamarádili.
 
Dominik (Domi), jak si nechal íkat, nás velmi asto navštvoval. Byl to zvláštní lovk, ten Domi. Pvodem Holanan, 65 let a enatý s Nmkou Trudy. Kadý si však ili po svém. Ona ve svém byt a on v domku. Prý mu bylo 50 let, kdy se enil, a Trudy snad ješt víc ne jemu.
 
Nemohli si zvyknout ít pohromad, a tak se jenom navštvovali. Domi neml auto, proto všude jezdil na kole. V Melbourne, tak roztahaném mst, se tedy poádn našlapal. Alespo ml kondici.
 
Ne k nám ovšem dorazil, byl tak zpocený, e se dti ped ním schovávaly a naíkaly, e a k nám ten smradlavý pán u nejezdí.
 
Domi však byl chodící encyklopedie. Znal snad všechno.
Nosil nám muziku všech eských skladatel od Smetany po Dvoáka. Znal jejich ivotopisy, kolik a co zpracovali. íkám „znal“, protoe Domi u není mezi námi; máme však na nho hezké vzpomínky i pes jeho pírodní parfém.
 
Nkolik Štdroveerních veer se u nás Domi objevil. Vdy mu u nás moc chutnalo. Asi se cítil lépe a nám to nevadilo, a na dti, které chtly dárky pod stromkem rozbalovat bez Domiho pítomnosti.
 
Jana Gottwaldová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 05.11.2018  15:38
 Datum
Jmno
Tma
 05.11.  15:38 miluna