Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Drahoslav,
ztra Vladislav.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Fotoreportá: ena znovuzrozená

Kadá enská si nkdy potebuje udlat víkend sama pro sebe. V tomhle to mají chlapi snazší, ti si za sebou umí zabouchnout dvee. Stisknou tlaítko a brána je zavená. Nedostane se k nim ani zvuk, nato pak starosti tch druhých. enská ne, poád je tady pro druhé, pipravena naslouchat, pomáhat, sdílet, ešit. Jede poád naplno. Piznejme si, e jí to vyhovuje. Jenome nese to s sebou delikátní problém té nejsloitjší fyziky, protoe i perpetuum mobile je pouze hypotéza.

Aby mysl fungovala, potebuje také nkdy udlat generálku. Prošouchnout neurologické tunely, vyistit poádn zoxidované spoje a pak dobe vyvtrat celou místnost. Ideální zpsob? Jógový víkend s wellness a polopenzí. Co víc si me taková enská pát? Uvolní se, protáhne svaly, vyválí šunky v bublinkách, vypustí. Nemusí dva dny vait, uklízet, starat se. Bezva! Nemu se dokat a hned po píjezdu zahájím na sluníku dobíjení.
 
 

Naše meditaní místnost je geniáln luxusní. Nechci tu strávit jenom hodinu a pl dvakrát denn, chci tu zstat do konce ivota! Ale i to je málo, poídím si sem svj hrníek na dušiku... Výhled tu máme rovnou do lesa. Na jednom z paez sedí Buddha a vysílá k nám svj vnitní klid. Pímo pod ním zurí horský potek - pouhým otevením oken si pouštíme tu krásnou hudbu doplnnou o trianglovské ptaí cvrlikání.
 

Lidi stejného raení to k sob pitahuje. Fotbalisty, horolezce, alkoholiky a také enské, které cvií jógu. Máme mnoho spoleného. Pemýšlíme podobn. Milujeme procházky a pozitivní myšlení. Kecáme, trháme první jarní borvky z Lidlu, chechtáme se. Na svaince na Královce si sedáme ke stolu a rozebíráme své duchovní a vizuální svty. Materialisté od vedlejších stol se od ízk naklánjí pes sloup, aby si nás, exotky, lépe prohlédli.
 

Po chutné tychodové veei se pevalíme do spoleenské místnosti penzionu. Jedna z nás vybaluje poklad. Pivezla si ho s sebou v kufru, který by neprošel pes letištní celní zónu. Je plný drahých kamen. Achát, opál, jaspis, kišálu, renín... s vnitní radostí se probíráme tmi bukami Zem a z tch opracovaných si vybíráme pívsky, náramky, náušnice. V kadé enské je kousek straky. V kadé lidské bytosti je kousek šamana. Intuitivn sáhnu po náramku z opálu a tygího oka. V první chvíli si nevšimnu pívsku, který m pozdji pekvapí: je na nm strom. Je mi to jasné, tohle je prost mj Literární strom! Vybrala jsem si srdcem - a proto správn.
 
 
Byl to nádherný víkend. Cítím se jako znovuzrozená, mám energie na rozdávání. I kdy mi kus vezmete, zstane mi poád stejn. Momentáln jsem bezedná, nemám ádné hranice. Je mi jasné, e mi tenhle povznášející pocit nevydrí vn. Ani kdy budu meditovat, cviit jógu a jíst zdrav. Chce to energetickou kúru. A tak se tším za pl roku znovu, tentokrát na podzim, 5. a 7. íjna, íká nám naše cviitelka Iva. Paráda, les bude obleen pestrobarevn, další bonus navíc, i kdyby se znovu nepovedlo sluníko. 
 
 

 
Foto: archiv autorky, web autorky: Literární strom
 
Rezervace na jógový víkend v Bedichov 5.-7. 10. 2018 na:
yoga-studio@seznam.cz, web studia: Yoga studio Klášterec nad Ohí
 
Renata Šindeláová
* * *
Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 30.04.2018  11:51
 Datum
Jmno
Tma
 30.04.  11:51 Ivan
 27.04.  10:58 Ivan
 23.04.  18:08 Jana ena
 22.04.  08:03 Ivan
 20.04.  18:01 Vclav
 20.04.  10:57 Terezie erbkov
 20.04.  01:35 oga jankov