Velikost textu: normln | zvtit | zmenitInternetov magazn nejen pro seniory  

Navigace

Svtek
Dnes slav svtek Patrik,
ztra Oldich.

Mete jim poslat elektronickou pohlednici.

Klub
Uivatel: nepihlen

Vce informac o klubu a lenstv v nm se mete dozvdt na strnkch naeho klubu.

Anketa
Nvtvnci strnek - vk nvtvnk. Dkujeme za hlasovn!
 
 
 
 

E-mail
Nemte-li zde svou e-mail schrnku (adresu), mete si ji zdarma vytvoit.

StatistikaPodporuj ns
OSTRAVA!!!


MOAP


Nadace OKD


SENSEN


SeniorTip.cz,
ISSN 1801-9900
Vydv: Spolenost senior o.s.

Createt by NETtip 2006
Webhosting SvetHostingu.cz

Hát si na prsou prase
 
Mám prase. Co se dá dlat. Jsem tedy jeho chovatelka. Chovám se k nmu hezky, pestoe m blaí myšlenka na zabijaku. Neznám jeho rodokmen, jisté je jen to, e jeho matka byla svin. Obávám se proto, e mé prase zddilo její svinské geny. Škodí.
 
Kadý máme takového svého šttináe. Je to zákon. Na kadého lovka pipadá minimáln jedno prase a jedno i více na rzná spoleenství lidí. To jiné nebude. Nkdy jsou to selátka, po kterých zbyde jen smrad a hnj, ve kterém se mete prohrabat k vlastnímu zamyšlení. Nkdy jsou to ale prasata, která dokáí napáchat velké škody a rozrýt kdeco. Dleité je, aby se nepemnoila. Sním o velkokapacitním vepín, kde by mla všechna ta prasata trvalé bydlišt. Mám ale obavy, e takový velkovepín by mohl produkovat špínu a škody vtšího rozsahu. 
 
I kdy není tak docela pravda, e si prasata libují ve špín. Jsou velmi istotná. Na povrchu. Špínu odhalí a ezník v jejich stevech. Z nich jsou schopna špínou vrhat na druhé. Skupenství takové špíny je pochopiteln závislé na výiv. Tko stravitelný je pro n váš úspch, smích a radost.
 
Je dobré vymezit vašemu praseti prostor takový, aby vás neobtoval zápach tchto výkal, které jsou zhoubou pro váš klidný ivot. Prase se válí ve svých výkalech, jen kdy je peháto vaším úspchem. Jinak kálí mimo místa, kde spí a kde ere. Mli byste být tak pipraveni, e se projedete po jeho nastraeném kolái. Sedíc v jeho ídkém pavkovitém desertu dostanete neodolatelnou chu na prejt. Ped oima máte mlýnek, jeho otvory prochází rozmlnné erstvé vepové maso. K odplat se však nesnííte. Neškodí však trochu jedu upustit, aby milé prase vdlo, e o jeho zákených sviárnách víte. Pro zaátek staí pedítání ze zabijakové kuchaky.

Jste-li chovatelem uníka z eledi blbc, u njak poítáte pedem s tím, e váš dialog se bude rovnat kydáni hnoje. asto se jedná o vepe, tedy kastrovaného kance nebo futra - kance jednokuláka. Absenci fyzické lásky a reprodukce si tak vynahrazuje strkaním rypáku do vašeho talíe. rát s prasetem se vám ale nechce, tak ho alespo v rámci pochopení podrbete slovním kartáem, a uník radostn kvií. Bude pak chvíli medov chrochtat, ale jen co za vámi zaklapnou vrátka chlívku, milé prase vás také podrbe. Bolestn. Se sousedkami z kurníku. Slepice vám to pochopiteln vykdákají. A vy se budete ptát pro, kdy jste mu nezkíili ani šttinku na bku. Jednokulák, no. To pijde první myšlenka na zabijaku. Ne, ješt nedosáhlo vhodné hmotnosti. Ješt vydríte.

Obecn je prase domácí tvor inteligentní, co me chov komplikovat. Je schopno strategicky myslet, tudí intriky jsou jeho pomejemi. S tímto se setkáváme peván u mladších sviní, které postrádají kance. U starší prasnice pramení její zloba naopak z peitého ivota s kancem, z odrostlých podsvinat, co se úpln nepovedla, samoty, nebo vbec z vlastní nespokojenosti. Prasnice je tedy mimoádn zákená. Nejvíce ji vydrádí vaše spokojenost. Její praseí mozeek pak sestaví plán na vymazání vašeho trvalého úsmvu a umn pekroutí vaše výroky. Šikovn a nenápadn vám nastaví praseí noiku, kdy to neekáte. A vy se rozplácnete v jejím kališti tak, e by se dal udlat odlitek vašeho tla. Vymácháte si hubu ve smsi bahna a její verejší veee. U ji nechcete chovat. Chcete ji vidt nacpanou v jitrnici, jelit a tlaence. Te u jo. Byly doby, kdy jste ji chtli vidt jako lovka. Ale u to nejde. Její hmotnost je te u tak akorát na zabijaku.
 

V zrcadle pak objevíte svj zabahnný obliej. Ješt rypák a vypadáte jako svin. No jo, v kadém z nás kousek svin díme. Ale nebudeme ji budit, pokud se chceme na sebe podívat do zrcadla. Na kadou svini se toti vaí voda.
 
Terezie erbáková

* * *
Anotaní foto https://pixabay.com/
Rozhovor s Terezou erbákovou "Jsem majitelkou pokladu, he"
Profesní webové stránky:
http://www.squashpark.cz/cs/web/treneri/terezie-cerbakova 
http://ktv.vscht.cz/lide

Zobrazit všechny lánky autorky


Komente
Posledn koment: 14.01.2018  01:44
 Datum
Jmno
Tma
 14.01.  01:44 Josef ermk
 09.01.  22:13 Bobo :-)))
 09.01.  17:59 Terezie erbakov
 09.01.  07:54 Von
 08.01.  23:08 Ludk
 08.01.  19:32 evussa Vytesat do kamene
 08.01.  13:20 Vclav Opravdu velmi zdail fejeton! Gratuluji!
 08.01.  10:14 ferbl
 08.01.  04:16 Ivan